Aktualitātes / 2020

09.07.2020.

Asja Doļegnovska saņem atzinību par ieguldījumu Latvijas būvniecībā

Forumā-konkursā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019” nominācijā “Sieviete – būvniece” atzinību par ieguldījumu Latvijas būvniecībā izpelnījusies SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” projektu un būvdarbu vadītāja Asja Doļegnovska.

Apvienojot būvuzrauga, projektētājas un būvdarbu vadītājas pieredzi un zināšanas (visās trīs jomās arī sertificēta), Asja ir savā ziņā neparasta būvniecības procesu vadītāja, kura redz tālāk un plašāk par būvnieka pienākumiem, kura tādējādi sekmējusi būvdarbu kvalitāti, arī izglītojusi pasūtītājus, veicinot un attīstot kopējo inženierbūvju kompetenci, kvalitāti un kultūru. Mijiedarbībās tas sekmējis augstāku būvdarbu kvalitāti vairākos Latvijas novados.

Uzņēmumā par Asju vēl nekad nav saņemtas kritiskas atsauksmes no pasūtītājiem, tieši otrādi – bijušas uzslavas par kvalitāti. Īpaši jāatzīmē, ka arī Būvniecības valsts kontroles biroja pārbaudēs Asjas vadītajos būvdarbos visi atzinumi ir bijuši ar pozitīviem rezultātiem, saturot ieteikumus, bet nekad ne aizrādījumus.

Igates kolektīvā Asja Doļegnovska ir projektu vadītāja teju ar visplašāko ģeogrāfisko telpu, jo bieži viņa vada būvdarbus visdažādākajos valsts novados, tāpēc liela daļa pasūtītāju viņas objektos ir dažādas pašvaldības. Tāpat neiztrūkst arī darbi uz valsts nozīmes šosejām, kur pasūtītājs ir VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Asjas īstenots LVC objekts 2019.gadā bija arī autobraucēju ilgi gaidītais reģionālā autoceļa P100 aplis Ozolnieku centrā, kur intensīvas satiksmes dēļ tika strādāts arī naktīs. Divu gadu garumā ar apjomīgiem darbiem ritēja Jāņa Čakstes prospekta pārbūves 2.kārta Ogrē, ko pabeidza 2019.gadā. Turpat, Ogrē, Asjas vadībā un saistībā ar viņas kompetencēm gan projektēšanā, gan būvdarbos ritēja arī Rūpnieku ielas pārbūve. Dobelē Asjas vadībā tika pabeigti Spodrības ielas pārbūves darbi posmā no Brīvības ielas līdz Bērzes pagasta robežai Dobeles pilsētā. Pirms tam, 2018.gadā, Dobelē Asja vadīja Lauku ielas pārbūves darbus (posmā no Bērzes ielas krustojuma līdz Lauku ielai 98). Tāpat apjomīgs un nozīmīgs 2019.gada objekts bija Jaunatnes ielas pārbūve Ānē, Cenu pagastā, Ozolnieku novadā.

Patlaban Asjai palielinājušies māmiņas pienākumi, un viņa ir jaundzimušā kopšanas atvaļinājumā.

 

 

15.04.2020.

Igate piedalās Jelgavas sociālajā kampaņā Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!

Lai mudinātu ikvienu sabiedrības pārstāvi būt atbildīgam “Covid-19” vīrusa radītās krīzes laikā, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA), iesaistot aktīvākos organizācijas biedrus, īsteno sociālo kampaņu “Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!”, kuras laikā ar speciāliem plakātiem Jelgavas ielās un sociālajos tīklos atgādinās šim brīdim būtiskas lietas, piemēram, distances ievērošanu, roku mazgāšanu un daudz ko citu.

Sociālajā kampaņā iesaistījušies vairāk kā desmit JRTA biedri – Jelgavas uzņēmumi, kas, izjūtot ārkārtējās situācijas negatīvās sekas, vienlaikus rīkojas sociāli atbildīgi un vēlas tikpat aktīvi kā iepriekš iesaistīties sabiedrības informēšanā.

“JRTA biedri pārstāv teju visas uzņēmējdarbības nozares, un šis laiks, kad Latviju skārusi “Covid-19″ vīrusa izraisītā krīze, nevienam no viņiem nav viegls – norit cīņa par gadiem attīstītu uzņēmumu un tajā strādājošo speciālistu saglabāšanu. Tajā pašā laikā viņi nedomā tikai par sevi, bet arī par pārējo sabiedrību, tās drošību un aizsardzību, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu pārvarēt krīzes laiku un pakāpeniski atgriezties ierastajās sliedēs. Tieši tādēļ ar kampaņas plakātiem un aktivitātēm sociālajos tīklos vēlamies atgādināt par šim brīdim būtiskām lietām, vienlaikus aicinot ikvienu būt atbildīgam,” kampaņas mērķus skaidro JRTA valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška. Viņš pateicas visiem uzņēmējiem, kuri iesaistījās sociālajā kampaņā, norādot, ka kampaņas ietvaros arī iedzīvotāji tiek aicināti atbalstīt vietējos uzņēmējus, iegādājoties no tiem preces un pakalpojumus.

Savs skatījums uz šā brīža situāciju ir arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” valdes priekšsēdētājam Mārim Peilānam, kurš kopumā atbalsta valsts izvēlēto piesardzības politiku, kas, iespējams, ļaus Latvijai ātrāk atgūties. “Ņemot vērā apstākļus, aicinu atbalstīt vietējos ražotājus, tirgotājus un pakalpojumu sniedzējus, jo pašu pieredzē esam bijuši gandarīti par privāto uzņēmumu pasūtījumiem, kas rezultējas kopīgā lepnumā par paveikto un, kaut arī pašvaldības projektos mēs ne vienmēr esam gaidīti, arī citos novados nopelnīto gan mūsu darbinieki, gan uzņēmums tērē un iegulda savā mājvietā. Tā arī ir vietējās ekonomikas “sildīšana”,” piebilst M.Peilāns.

Sociālajā kampaņā “Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!” piedalās JRTA, SIA “Fortum Jelgava”, SIA “Jelgavas Tipogrāfija”, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“, SIA “Karameļu darbnīca”, SIA “Zemgales veselības centrs”, SIA “Sporta komplekss Zemgale“, A/S “SMILTNIEKI”, SIA “Alis – B”, SIA “BUTS”, SIA “Media Jelgava” un SIA “JK Media group”.

Ja vajag, paliec mājās! Ja vari, paliec mājās! Ja nevajag vai nevari, atceries – tikai 2 metri, un tu esi drošībā! Un ne tikai tu! Jo vairāk to sapratīsim, jo ātrāk tas beigsies… Izmanto iespēju atcerēties par vietējo ražotāju, pakalpojumu sniedzēju vai tirgotāju tev līdzās! Visi esam vietējie un savējie!

Attēlos – akcijas plakāti, kas izvietoti gar Rīgas ielu Jelgavā…

 

 

 

 

 

24.02.2020.

Ēnu dienā Igatē pieprasītākais – būvdarbu vadītāja amats

2020.gada 12.februārī līdztekus citiem Latvijas uzņēmumiem arī Igatē atkal notika Ēnu diena, kad vidusskolēni bija izvēlējušies ēnot trīs amatus – projektu un būvdarbu vadītāju, tehniskā departamenta vadītāju un sabiedrisko attiecību vadītāju. Būvdarbu vadītāja amats bija pieprasītākais.
Šogad uzņēmumā pulcējās jaunieši no tuvākās apkaimes, kur tālāko ceļu bija mērojis puisis no Dobeles Valsts ģimnāzijas. Iepriekšējos gados “ēnas” “stiepās” pat līdz Ērgļiem vai Jēkabpilij.
Citas pārstāvētās mācību iestādes bija – Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un Jelgavas 6.vidusskola.
Par Ēnu dienu Igatē – šai TV sižetā:

 

 

02.01.2020.

Kā tapa degvielas uzpildes stacija “Virši” Jelgavā

Degvielas uzpildes staciju “Virši” Jelgavā, Lietuvas šosejā 70, uzbūvēja SIA “Igate Būve”, izmantojot SIA IKTK ražotās līmētās koka konstrukcijas un piedaloties SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””. Nodota ekspluatācijā 2019.gada 29.novembrī.
Šai būvē izmantoti 27 kubikmetri koksnes, kas Latvijas mežos kopumā izaug 28 sekundēs (Latvijas Valsts Mežu dati).
Koka elpa būvniecībā!

 

Šī saite – uz 2019.gada aktualitātēm