Aktualitātes / 2020

17.09.2020.

Tērvetē atklāj pārbūvēto autoceļa P95 Jelgava–Tērvete–Žagare posmu

17.septembrī pie Tērvetes novada pašvaldības tika atklāts autoceļa P95 Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (Žagare) pārbūvētais posms no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (28,36.-43,55.km). Darbus šeit veica piegādātāju apvienība Strabag un Igate, kurā apvienojušies divi ceļu būvniecības uzņēmumi – SIA “Strabag” un SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“.

Atklāšanā piedalījās VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika, SIA “Strabag” valdes loceklis Juris Dupurs, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” Būvniecības departamenta vadītāja Dace Loca, kā arī Jonišķu rajona mērs Vitālijs Gaiļus (Vitalijus Gailius) no Lietuvas. Tāpat klāt bija arī šajā objektā iesaistītie Igates kolēģi – projektu un būvdarbu vadītājs Jānis Alksnis un būvdarbu vadītāja palīgs Mārtiņš Zitāns.

Darbi autoceļa P95 posmā no Tērvetes līdz Lietuvas robežai tika sākti 2019.gada pavasarī un pabeigti 2020.gada septembrī. Būvnieku līgumcena bija 8,38 miljoni eiro bez PVN vai 10,14 miljoni eiro ar PVN, no kuriem 85% līdzfinansē ERAF.

 

 

16.09.2020.

Dienas Biznesa filma par būvdarbiem uz Austrumu robežas

Vasarā daži no Igates komandas devās izbraucienā uz Krievijas robežu, kur Dienas Bizness filmēja un gatavoja materiālu par robežas infrastruktūras būvdarbiem, intervēja robežsargus un Igates Būvniecības departamenta vadītāju Daci Locu.
Šo apmēram 25 minūšu garo filmiņu iespējams noskatīties šeitIgates kontā Youtube:

Tāpat video var noskatīties arī šajā saitē vai arī Dienas Biznesa portālā:
https://www.facebook.com/watch/?v=1251772231835212

 

 

11.09.2020.

Atjaunots vēl viens reģionālā autoceļa Ķekava–Skaistkalne posms

Pabeigti seguma atjaunošanas darbi uz autoceļa Ķekava–Skaistkalne (P89) posmā no Baldones novada robežas līdz Mežvidiem (5,223.-9,74. km).

Darbu ietvaros veikta izlīdzinošā frēzēšana, profila labošana, asfalta izlīdzinošās kārtas un dilumkārtas ieklāšana, pasažieru platformu atjaunošana autobusu pieturvietās, ūdens novades sistēmas sakārtošana, kā arī zonā gar Ķekaviņas upi uzstādītas drošības barjeras. Būvdarbus veica SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” par līgumcenu 814 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets. Šajā cenā bija iekļauta arī seguma atjaunošana uz pievedceļa Olainei (V18).

Seguma atjaunošana vēl turpinās Ķekavas–Skaistkalnes ceļa posmā no Vecumniekiem līdz Sudmalniekiem (28,13.-35,07). Tur pēc iesēdumu remonta un profila labošanas tiks ieklāta asfalta virskārta. Šos būvdarbus veic SIA “Strabag” par līgumcenu 956 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro finansējuma ietvaros.

Asfalta segums uz šī ceļa pērn tika atjaunots arī posmā no Bauskas šosejas (A7) līdz Pulkarnei (0,094.-2,100. km). Savukārt 2017.gadā ceļa segas konstrukcija tika pilnībā pārbūvēta posmā no Bārbeles līdz Skaistkalnei (47,05.-55,80. km), un to līdzfinansēja ERAF. Arī šos būvdarbus veica SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“.

© Informācija sagatavota VAS “Latvijas Valsts ceļi”

 

 

10.09.2020.

Satiksmes ielā Jelgavā atjaunots brauktuves segums

2020.gada 10.septembrī noslēdzas būvdarbi Satiksmes ielā – nepilnu kilometru garajā ielas posmā no Meiju ceļa līdz Ganību ielai sakārtota lietusūdens novadīšanas sistēma, ieklāts jauns asfalts un, īpašu uzmanību pievēršot gājēju drošībai, labiekārtota ielas infrastruktūra.

Būvdarbi Satiksmes ielā noslēdzās ar jaunu ceļa zīmju uzstādīšanu, horizontālā marķējuma ieklāšanu un pēdējiem bruģēšanas darbiem, tādējādi šobrīd nepilnu kilometru garais ielas posms, kas iepriekš bija kritiskā stāvoklī, ieguvis gludu vienlaidus asfaltbetona segumu un sakārtotu un drošu infrastruktūru arī gājējiem.

Jelgavas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” projektu vadītāja Kristīne Vuškārniece atklāj, ka līdz ar brauktuves seguma maiņu Satiksmes ielā īstenoti vairāki satiksmes drošības uzlabošanas darbi – pārbūvēta esošā gājēju pāreja pie Traktoristu ielas un izbūvēta jauna krustojumā ar Vasaras ielu pie veikala “Rimi”. Tāpat uz Meiju ceļa pusi nedaudz pārcelta esošā autobusu pietura, un tas darīts, lai, rūpējoties par gājēju drošību, būtu labāka redzamība, savukārt autobusu pieturā pie Vasaras ielas, kur iepriekš bija vien soliņš, pasažieru ērtībām izbūvēta arī nojume.

Satiksmes ielas posma no Meiju ceļa līdz Ganību ielai segumu atjaunoja SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“, un kopējās izmaksas ir 537 879,69 eiro ar PVN.

© Informācija sagatavota Jelgavas pilsētas pašvaldībā

Asfaltbetona ieklāšanas darbi Satiksmes ielā Jelgavā ritēja arī naktīs.

 

 

04.09.2020.

FK Jelgava svētdien organizē Jelgavas futbola dienu; Igate maina sponsorēšanas politiku

Svētdien, 6.septembrī, futbola kluba (FK) Jelgava sporta bāzē Kārklu ielā 6, Jelgavā notiks arī tradicionālā un ikgadējā Jelgavas futbola diena ar dažādām sportiskām aktivitātēm un izklaidēm. Pats klubs ir varbūtēju pārmaiņu priekšā.

Ikgadējā Jelgavas futbola diena, kas ir dažādu sportisku aktivitāšu un pasākumu diena bērniem, jauniešiem un ģimenēm, iesaistot arī sacensību komandu sportistus un profesionālos sportistus, šogad notiks nevis 1.septembrī, bet svētdien, 6.septembrī, no plkst.11 līdz plkst.15.

Plkst.11 sāksies dalībnieku reģistrācija, bet sportiskās un izklaidējošās aktivitātes sāksies plkst.11.30. Dažas aktivitātes varbūt būs nedaudz citādas, lai ievērotu COVID-19 drošības prasības.

Kā vienmēr, pasākumā̄ laipni aicināti piedalīties vecāki kopā ar bērniem, lai īpaši sveiktu FK Jelgava pirmklasniekus un klātienē̄ iepazītu futbolu kā aizraujošu un interesantu spēli. Šī̄ būs laba iespēja topošajiem futbola censoņiem un viņu vecākiem dienu pavadīt jautrā, enerģiskā̄ un aktīvā̄ atpūtā̄, piedalīties dažādās futbola stafetēs un spēlēt futbolu kopā ar FK Jelgava Virslīgas komandu. Jā, arī Futbola dienā 2020 notiks tradicionālā spēle 100 vs 11.

Saistībā ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” līdzdalību šajā sezonā FK Jelgava ir arī pārmaiņas. Saistībā ar uzņēmuma izaugsmi, jaunām investīcijām attīstībā un jaunu jomu izpēti SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“, kas sponsorē futbola klubu Jelgava kopš 2009.gada, samazina savu sponsorējumu futbolam. Izvēles gadījumā klubs par svarīgāko uzskata sporta bāzes attīstīšanu un izaugsmi, pamata uzmanību koncentrējot uz bērnu un jauniešu sistēmu, bet aktuālā darbība, tostarp Virslīgas sezonas pabeigšana, kļūst vairāk atkarīga no otra lielākā atbalstītāja – Jelgavas pilsētas pašvaldības.

Igates atbalsta samazinājums saistīts ar vērienīgiem attīstības plāniem, tiem nepieciešamo izpēti, ar investīcijām jaunās tehnoloģijās, iekārtās un pat nozarēs. Tā, piemēram, jau iepriekš Igate ir investējusi ievērojamus līdzekļus lielizmēra liekti līmēto koka būvkonstrukciju ražošanas, izstrādes un rūpnieciskās pētniecības uzņēmumā SIA IKTK. Igate, kas pēdējos gados ierindojusies starp trim lielākajiem ceļu būvētājiem Latvijā, pēta arī jaunas darbības jomas un tehnoloģijas, kā arī īsteno ārvalstu tirgu izpēti.

Igate nevēlas aprobežoties ar nonākšanu spēcīgāko trijniekā valstī savā nozarē, bet vēlas turpināt izaugsmi un izvērtē jaunas iespējas arī jaunās tehnoloģijās un citās nozarēs, tostarp arī aiz Latvijas robežām. Jaunas attīstības prioritātes patlaban izvirzījušās arī tālākā uzņēmuma izaugsmē, kas prasa pārgrupēšanos ne tikai darbos, bet arī finansējumā, tāpēc futbola klubam tiek samazināts sponsorējums, to fokusējot konkrētām izaugsmes iniciatīvām,” uzsvēra SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns, kurš ir arī FK Jelgava prezidents.

Viņš akcentēja, ka sponsora un kluba prioritāte ir bērni, jaunieši un Latvijas vietējo futbolistu attīstība un izaugsme. Mēs esam par vietējo futbolu, un kā Igate savā ceļu būvniecības nozarē maksimāli visus darbus veic pašu spēkiem un ar pašu tehniku un nodrošinājumu, tāpat tā līdzīgus mērķus un centienus saskata FK Jelgava izaugsmē, prioritāri atbalstot vietējā potenciāla izaugsmi un attīstību, tāpēc varbūtējais upuris no kluba puses varētu būt dalība Virslīgā.

“Klubs ir saņēmis vēstuli no ģenerālsponsora, ka atbalsts futbola klubam no augusta tiek samazināts, norādot uz Virslīgas un dublieru vajadzībām, tādējādi nevalstiskā organizācija, kas dalībnieku skaita ziņā ir Jelgavas un, iespējams, arī Zemgales lielākā sabiedriskā sporta organizācija, ir nokļuvusi neierastā situācijā, un ir neskaidra FK Jelgava meistarkomandas dalība Virslīgā un FK Jelgava-2 dalība Virslīgas dublieru čempionātā. Biedrība Futbola klubs Jelgava cer uz otra lielākā biedrības atbalstītāja – Jelgavas pilsētas pašvaldības (kas bijusi kopā ar klubu daudzus gadus pirms Igates kļūšanas par ģenerālsponsoru) – papildu atbalstu, lai kopīgiem spēkiem pārvarētu šo neplānoto situāciju,” komentēja FK Jelgava meistarkomandas direktors Ainārs Tamisārs, kas kā brīvprātīgā darba veicējs biedrībā darbojas kopš 2008.gada.

“Pēdējos gados arī pašvaldības atbalsta apjoms bija samazinājies, turklāt šis gads nāca ar jauniem izaicinājumiem arī saistībā ar COVID-19 pandēmiju, kā rezultātā futbolam Jelgavā šogad nebija tik ļoti nepieciešamo skatītāju, kuri gan morāli un emocionāli, gan ar biļešu iegādi daudzus gadus arī ir atbalstījuši futbolu Jelgavā. Tāpēc ļoti ceram, ka uz Jelgavas izaugsmi vērsta pašvaldība rīkosies atbildīgi, atbalstot vietējo jelgavnieku futbola klubu ar Latvijā visspēcīgāk attīstīto bāzi un sporta izglītības programmu. Šim nolūkam klubs līdztekus citu sponsoru meklējumiem ir iesniedzis domei lūgumu par papildu finansējuma piešķiršanu,” pauda Tamisārs.

FK Jelgava dibināts 2004.gadā, jau kopš pirmsākumiem to atbalstījusi Jelgavas pilsētas pašvaldība, bet Igate līdzās pašvaldībai kļuva par FK Jelgava lielo sponsoru 2009.gadā, kad kluba izaugsme kļuva īpaši strauja, un kopš 2010.gada FK Jelgava startē Latvijas futbola Virslīgā.

Četras reizes ir izcīnīts Latvijas kauss (2010.gadā, 2014.gadā, 2015.gadā un 2016.gadā). 2019.gadā FK Jelgava Latvijas kausa finālā Zemgales Olimpiskā centra stadionā papildlaikā piekāpās FK RFS.

2010.gada vasarā FK Jelgava iekļuva UEFA Eiropas līgā un sāka startu šajā turnīrā uzreiz no 2.kvalifikācijas kārtas, pārstāvot gan Jelgavu, gan Latviju, spēlējot pret Norvēģijas Molde FK. Vēlāk “eirokausos” spēlēts pret Norvēģijas Rosenborg BK, Bulgārijas PFC Litex Lovech, Ziemeļmaķedonijas FK Rabotnički, Islandes Breidablik, Slovākijas Slovan no Bratislavas, Izraēlas Beitar Jerusalem FC un Ungārijas Ferencvaros no Budapeštas.

2010.gada 2.septembrī Jelgavā tika atklāts Zemgales Olimpiskais centrs, kura atklāšanas svētku kulminācija bija futbola spēle starp FK Jelgava un Blackpool FC, kas 2010.gadā spēlēja Anglijas Premjerlīgā. Spēle beidzās ar rezultātu 2:1 mājinieku labā. 2011.gadā FK Jelgava devās “Ziemeļanglijas tūrē”, kur ar 0:0 nospēlēja pret Fleetwood FC un 1:1 pret Blackpool FC, tādējādi ieejot vēsturē ar to, ka pēc trim spēlēm pret Anglijas klubiem, FK Jelgava nevienu spēli nav zaudējis.

 

 

05.08.2020.

Bruģim – sava mājaslapa

5.augustā savu darbu sākusi preču zīmes Igate bruģa ražotāju mājaslapa, kuru izveidojis mūsu uzņēmuma Bruģa ražošanas departaments.

Mājaslapā atrodas arī internetveikals, ar kura palīdzību iespējams pasūtīt preces. Mājaslapas adrese: http://www.igatesbrugis.lv/

 

27.07.2020.

Igates zīmols – Supermoto sacensību trasēs!

25.jūlijā Tauragē, Lietuvā norisinajas Lietuvas Supermoto čempionāta 2.posms, kurā Igates atbalstītais braucējs Edgars Ivuškāns izcīnīja 1.vietu S2 klasē! Sveicam un lepojamies! Savukārt 18.jūlijā un 19.jūlijā Jelgavā, sporta kompleksā Rullītis norisinājās Latvijas un Igaunijas čempionātu posmi, kuru sponsors bija SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“, kā arī šajās sacensībās uzņēmuma atbalstītais Edgars Ivuškāns, būdams mājinieka statusā, S2 klasē ieguva 3.vietu.

 

 

09.07.2020.

Asja Doļegnovska saņem atzinību par ieguldījumu Latvijas būvniecībā

Forumā-konkursā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019” nominācijā “Sieviete – būvniece” atzinību par ieguldījumu Latvijas būvniecībā izpelnījusies SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” projektu un būvdarbu vadītāja Asja Doļegnovska.

Apvienojot būvuzrauga, projektētājas un būvdarbu vadītājas pieredzi un zināšanas (visās trīs jomās arī sertificēta), Asja ir savā ziņā neparasta būvniecības procesu vadītāja, kura redz tālāk un plašāk par būvnieka pienākumiem, kura tādējādi sekmējusi būvdarbu kvalitāti, arī izglītojusi pasūtītājus, veicinot un attīstot kopējo inženierbūvju kompetenci, kvalitāti un kultūru. Mijiedarbībās tas sekmējis augstāku būvdarbu kvalitāti vairākos Latvijas novados.

Uzņēmumā par Asju vēl nekad nav saņemtas kritiskas atsauksmes no pasūtītājiem, tieši otrādi – bijušas uzslavas par kvalitāti. Īpaši jāatzīmē, ka arī Būvniecības valsts kontroles biroja pārbaudēs Asjas vadītajos būvdarbos visi atzinumi ir bijuši ar pozitīviem rezultātiem, saturot ieteikumus, bet nekad ne aizrādījumus.

Igates kolektīvā Asja Doļegnovska ir projektu vadītāja teju ar visplašāko ģeogrāfisko telpu, jo bieži viņa vada būvdarbus visdažādākajos valsts novados, tāpēc liela daļa pasūtītāju viņas objektos ir dažādas pašvaldības. Tāpat neiztrūkst arī darbi uz valsts nozīmes šosejām, kur pasūtītājs ir VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Asjas īstenots LVC objekts 2019.gadā bija arī autobraucēju ilgi gaidītais reģionālā autoceļa P100 aplis Ozolnieku centrā, kur intensīvas satiksmes dēļ tika strādāts arī naktīs. Divu gadu garumā ar apjomīgiem darbiem ritēja Jāņa Čakstes prospekta pārbūves 2.kārta Ogrē, ko pabeidza 2019.gadā. Turpat, Ogrē, Asjas vadībā un saistībā ar viņas kompetencēm gan projektēšanā, gan būvdarbos ritēja arī Rūpnieku ielas pārbūve. Dobelē Asjas vadībā tika pabeigti Spodrības ielas pārbūves darbi posmā no Brīvības ielas līdz Bērzes pagasta robežai Dobeles pilsētā. Pirms tam, 2018.gadā, Dobelē Asja vadīja Lauku ielas pārbūves darbus (posmā no Bērzes ielas krustojuma līdz Lauku ielai 98). Tāpat apjomīgs un nozīmīgs 2019.gada objekts bija Jaunatnes ielas pārbūve Ānē, Cenu pagastā, Ozolnieku novadā.

Patlaban Asjai palielinājušies māmiņas pienākumi, un viņa ir jaundzimušā kopšanas atvaļinājumā.

 

 

15.04.2020.

Igate piedalās Jelgavas sociālajā kampaņā Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!

Lai mudinātu ikvienu sabiedrības pārstāvi būt atbildīgam “Covid-19” vīrusa radītās krīzes laikā, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA), iesaistot aktīvākos organizācijas biedrus, īsteno sociālo kampaņu “Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!”, kuras laikā ar speciāliem plakātiem Jelgavas ielās un sociālajos tīklos atgādinās šim brīdim būtiskas lietas, piemēram, distances ievērošanu, roku mazgāšanu un daudz ko citu.

Sociālajā kampaņā iesaistījušies vairāk kā desmit JRTA biedri – Jelgavas uzņēmumi, kas, izjūtot ārkārtējās situācijas negatīvās sekas, vienlaikus rīkojas sociāli atbildīgi un vēlas tikpat aktīvi kā iepriekš iesaistīties sabiedrības informēšanā.

“JRTA biedri pārstāv teju visas uzņēmējdarbības nozares, un šis laiks, kad Latviju skārusi “Covid-19″ vīrusa izraisītā krīze, nevienam no viņiem nav viegls – norit cīņa par gadiem attīstītu uzņēmumu un tajā strādājošo speciālistu saglabāšanu. Tajā pašā laikā viņi nedomā tikai par sevi, bet arī par pārējo sabiedrību, tās drošību un aizsardzību, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu pārvarēt krīzes laiku un pakāpeniski atgriezties ierastajās sliedēs. Tieši tādēļ ar kampaņas plakātiem un aktivitātēm sociālajos tīklos vēlamies atgādināt par šim brīdim būtiskām lietām, vienlaikus aicinot ikvienu būt atbildīgam,” kampaņas mērķus skaidro JRTA valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška. Viņš pateicas visiem uzņēmējiem, kuri iesaistījās sociālajā kampaņā, norādot, ka kampaņas ietvaros arī iedzīvotāji tiek aicināti atbalstīt vietējos uzņēmējus, iegādājoties no tiem preces un pakalpojumus.

Savs skatījums uz šā brīža situāciju ir arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” valdes priekšsēdētājam Mārim Peilānam, kurš kopumā atbalsta valsts izvēlēto piesardzības politiku, kas, iespējams, ļaus Latvijai ātrāk atgūties. “Ņemot vērā apstākļus, aicinu atbalstīt vietējos ražotājus, tirgotājus un pakalpojumu sniedzējus, jo pašu pieredzē esam bijuši gandarīti par privāto uzņēmumu pasūtījumiem, kas rezultējas kopīgā lepnumā par paveikto un, kaut arī pašvaldības projektos mēs ne vienmēr esam gaidīti, arī citos novados nopelnīto gan mūsu darbinieki, gan uzņēmums tērē un iegulda savā mājvietā. Tā arī ir vietējās ekonomikas “sildīšana”,” piebilst M.Peilāns.

Sociālajā kampaņā “Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!” piedalās JRTA, SIA “Fortum Jelgava”, SIA “Jelgavas Tipogrāfija”, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate“, SIA “Karameļu darbnīca”, SIA “Zemgales veselības centrs”, SIA “Sporta komplekss Zemgale“, A/S “SMILTNIEKI”, SIA “Alis – B”, SIA “BUTS”, SIA “Media Jelgava” un SIA “JK Media group”.

Ja vajag, paliec mājās! Ja vari, paliec mājās! Ja nevajag vai nevari, atceries – tikai 2 metri, un tu esi drošībā! Un ne tikai tu! Jo vairāk to sapratīsim, jo ātrāk tas beigsies… Izmanto iespēju atcerēties par vietējo ražotāju, pakalpojumu sniedzēju vai tirgotāju tev līdzās! Visi esam vietējie un savējie!

Attēlos – akcijas plakāti, kas izvietoti gar Rīgas ielu Jelgavā…

 

 

 

 

 

24.02.2020.

Ēnu dienā Igatē pieprasītākais – būvdarbu vadītāja amats

2020.gada 12.februārī līdztekus citiem Latvijas uzņēmumiem arī Igatē atkal notika Ēnu diena, kad vidusskolēni bija izvēlējušies ēnot trīs amatus – projektu un būvdarbu vadītāju, tehniskā departamenta vadītāju un sabiedrisko attiecību vadītāju. Būvdarbu vadītāja amats bija pieprasītākais.
Šogad uzņēmumā pulcējās jaunieši no tuvākās apkaimes, kur tālāko ceļu bija mērojis puisis no Dobeles Valsts ģimnāzijas. Iepriekšējos gados “ēnas” “stiepās” pat līdz Ērgļiem vai Jēkabpilij.
Citas pārstāvētās mācību iestādes bija – Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un Jelgavas 6.vidusskola.
Par Ēnu dienu Igatē – šai TV sižetā:

 

 

02.01.2020.

Kā tapa degvielas uzpildes stacija “Virši” Jelgavā

Degvielas uzpildes staciju “Virši” Jelgavā, Lietuvas šosejā 70, uzbūvēja SIA “Igate Būve”, izmantojot SIA IKTK ražotās līmētās koka konstrukcijas un piedaloties SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””. Nodota ekspluatācijā 2019.gada 29.novembrī.
Šai būvē izmantoti 27 kubikmetri koksnes, kas Latvijas mežos kopumā izaug 28 sekundēs (Latvijas Valsts Mežu dati).
Koka elpa būvniecībā!

 

Šī saite – uz 2019.gada aktualitātēm