Aktualitātes / 2020

18.05.2020.

Gada labākā būve Latvijā 2019 balvas sasniegušas adresātu

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs, kurš ir arī Rīgas Celtniecības koledžas direktors, 15.maijā nogādāja līdz laureātiem balvas konkursā Gada labākā būve Latvijā 2019, kas tiek organizēts kopīgi ar Latvijas Būvinženieru savienību. Balvu ieguvēji pirms tam tika pasludināti attālināti video tiešraidē 2020.gada 17.aprīlī.
Kā ziņots, šogad dažādas vietas un atzinību ieguvuši četri SIA Igate Būve būvētie objekti.

Attēlā: Normunds Grīnbergs un SIA Igate Būve projektu vadītājs Jānis Kuļikovskis, kas pērn atzīts par Gada būvinženieri, un saņemtās balvas.

 

20.04.2020.

Konkursa Gada labākā būve Latvijā 2019 laureātos – četri SIA Igate Būve objekti

2020.gada 17.aprīlī tika paziņoti skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” rezultāti. Skates “Gada labākā būve Latvijā” finālam ir izvirzīta 41 būve no 90 pieteiktajām. Par laureātiem kļuvuši četri objekti, kurus būvējusi radniecīgā kompānija SIA “Igate Būve” sadarbībā ar lielizmēra līmēto koka būvkonstrukciju ražotāju SIA IKTK.

Nominācijā “Publiskā jaunbūve – ražošanas ēka2.vietu ieguva SIA IKTK ražošanas ēka Ozolnieku novadā.
Nominācijā “Koka būve1.vietu ieguva brīvdabas koncertzāle “Mītava” Jelgavā, 3.vietu – SIA IKTK biroja ēka Ozolnieku novadā, kā arī īpaša Atzinība piešķirta dzīvojamai mājai “Ledaiņi” Jelgavas novadā.

Paldies visiem iesaistītajiem – arhitektiem, projektētājiem, būvdarbu vadītājiem, būvstrādniekiem, piegādātājiem, apakšuzņēmējiem! Koka elpa būvniecībā!

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2019” organizēja Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”. Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22.gadu.

Četri atzinīgi novērtētie SIA “Igate Būve” objekti šajos attēlos redzami gan tapšanas stadijā, gan pabeigti, un gandrīz visu tapšanā dažādi piedalījusies arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””:

 

 

15.04.2020.

Igate piedalās Jelgavas sociālajā kampaņā Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!

Lai mudinātu ikvienu sabiedrības pārstāvi būt atbildīgam “Covid-19” vīrusa radītās krīzes laikā, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA), iesaistot aktīvākos organizācijas biedrus, īsteno sociālo kampaņu “Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!”, kuras laikā ar speciāliem plakātiem Jelgavas ielās un sociālajos tīklos atgādinās šim brīdim būtiskas lietas, piemēram, distances ievērošanu, roku mazgāšanu un daudz ko citu.

Sociālajā kampaņā iesaistījušies vairāk kā desmit JRTA biedri – Jelgavas uzņēmumi, kas, izjūtot ārkārtējās situācijas negatīvās sekas, vienlaikus rīkojas sociāli atbildīgi un vēlas tikpat aktīvi kā iepriekš iesaistīties sabiedrības informēšanā.

“JRTA biedri pārstāv teju visas uzņēmējdarbības nozares, un šis laiks, kad Latviju skārusi “Covid-19″ vīrusa izraisītā krīze, nevienam no viņiem nav viegls – norit cīņa par gadiem attīstītu uzņēmumu un tajā strādājošo speciālistu saglabāšanu. Tajā pašā laikā viņi nedomā tikai par sevi, bet arī par pārējo sabiedrību, tās drošību un aizsardzību, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu pārvarēt krīzes laiku un pakāpeniski atgriezties ierastajās sliedēs. Tieši tādēļ ar kampaņas plakātiem un aktivitātēm sociālajos tīklos vēlamies atgādināt par šim brīdim būtiskām lietām, vienlaikus aicinot ikvienu būt atbildīgam,” kampaņas mērķus skaidro JRTA valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška. Viņš pateicas visiem uzņēmējiem, kuri iesaistījās sociālajā kampaņā, norādot, ka kampaņas ietvaros arī iedzīvotāji tiek aicināti atbalstīt vietējos uzņēmējus, iegādājoties no tiem preces un pakalpojumus.

Savs skatījums uz šā brīža situāciju ir arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājam Mārim Peilānam, kurš kopumā atbalsta valsts izvēlēto piesardzības politiku, kas, iespējams, ļaus Latvijai ātrāk atgūties. “Ņemot vērā apstākļus, aicinu atbalstīt vietējos ražotājus, tirgotājus un pakalpojumu sniedzējus, jo pašu pieredzē esam bijuši gandarīti par privāto uzņēmumu pasūtījumiem, kas rezultējas kopīgā lepnumā par paveikto un, kaut arī pašvaldības projektos mēs ne vienmēr esam gaidīti, arī citos novados nopelnīto gan mūsu darbinieki, gan uzņēmums tērē un iegulda savā mājvietā. Tā arī ir vietējās ekonomikas “sildīšana”,” piebilst M.Peilāns.

Sociālajā kampaņā “Sargā sevi un citus! Paliec mājās!!!” piedalās JRTA, SIA “Fortum Jelgava”, SIA “Jelgavas Tipogrāfija”, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, SIA “Karameļu darbnīca”, SIA “Zemgales veselības centrs”, SIA “Sporta komplekss Zemgale”, A/S “SMILTNIEKI”, SIA “Alis – B”, SIA “BUTS”, SIA “Media Jelgava” un SIA “JK Media group”.

Ja vajag, paliec mājās! Ja vari, paliec mājās! Ja nevajag vai nevari, atceries – tikai 2 metri, un tu esi drošībā! Un ne tikai tu! Jo vairāk to sapratīsim, jo ātrāk tas beigsies… Izmanto iespēju atcerēties par vietējo ražotāju, pakalpojumu sniedzēju vai tirgotāju tev līdzās! Visi esam vietējie un savējie!

Attēlos – akcijas plakāti, kas izvietoti gar Rīgas ielu Jelgavā…

 

 

11.03.2020.

Radniecīgie uzņēmumi iegūst trīs balvas par pagājušā gada objektiem

2020.gada 10.martā Rīgā notika uzvarētāju apbalvošana konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2019, kurā trīs balvas tikušas arī mūsu radniecīgajiem uzņēmumiem – SIA Igate būve un SIA IKTK.
1.vietu Koka būves nominācijā bija ieguvusi brīvdabas koncertzāle Mītava Pasta salā Jelgavā, kuras arhitekts Vents Grietēns arī piedalījās balvas saņemšanā. Tāpat balvu saņēma arī pasūtītājs – Jelgavas pilsētas pašvaldība.
2.vietu Industriālās būves nominācijā ieguva SIA IKTK ražošanas korpuss ar koka konstrukcijām, kuru būvēja SIA Igate Būve.
Vēl viena 2.vietas balva tikusi Bikstupes tiltam Jaunpilī inženierbūves nominācijā, ko pēc Latvijas Valsts ceļu pasūtījuma uzbūvēja SIA Rīgas tilti, un starp balvas saņēmējiem bija arī SIA IKTK, kas bija ražojis kokbetona tiltam nepieciešamās līmētās koka konstrukcijas.
Paldies pasūtītājiem par uzdrīkstēšanos un iespēju! Paldies darbiniekiem, apakšuzņēmējiem un sadarbības parneriem! Īpašs paldies projektēšanas birojam Rodentia!
Paldies par sadarbību un arī apsveikumiem koncertzāles jumta seguma izstrādātājam Canobbio Textile Engineering Itālijā!

 

 

24.02.2020.

Ēnu dienā Igatē pieprasītākais – būvdarbu vadītāja amats

2020.gada 12.februārī līdztekus citiem Latvijas uzņēmumiem arī Igatē atkal notika Ēnu diena, kad vidusskolēni bija izvēlējušies ēnot trīs amatus – projektu un būvdarbu vadītāju, tehniskā departamenta vadītāju un sabiedrisko attiecību vadītāju. Būvdarbu vadītāja amats bija pieprasītākais.
Šogad uzņēmumā pulcējās jaunieši no tuvākās apkaimes, kur tālāko ceļu bija mērojis puisis no Dobeles Valsts ģimnāzijas. Iepriekšējos gados “ēnas” “stiepās” pat līdz Ērgļiem vai Jēkabpilij.
Citas pārstāvētās mācību iestādes bija – Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un Jelgavas 6.vidusskola.
Par Ēnu dienu Igatē – šai TV sižetā:

 

 

02.01.2020.

Kā tapa degvielas uzpildes stacija “Virši” Jelgavā

Degvielas uzpildes staciju “Virši” Jelgavā, Lietuvas šosejā 70, uzbūvēja SIA “Igate Būve”, izmantojot SIA IKTK ražotās līmētās koka konstrukcijas un piedaloties SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””. Nodota ekspluatācijā 2019.gada 29.novembrī.
Šai būvē izmantoti 27 kubikmetri koksnes, kas Latvijas mežos kopumā izaug 28 sekundēs (Latvijas Valsts Mežu dati).
Koka elpa būvniecībā!