Sociālā atbildība

30.09.2019.

Atzīmē projekta “Glābējsilīte” desmitgadi

2019.gada 27.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notika konference “Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019”, kurā atskatījās uz SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” atbalstītā projekta “Babybox” desmitgadē paveikto un iepazīstināja ar nākotnes plāniem.

Ik gadu visā Latvijas teritorijā izvietotajās projekta “Babybox” glābējsilītēs tiek ievietoti vidēji pieci bērni, kuri ir no stundas līdz apmēram mēnesim veci, pastāstīja projekta “Babybox” vadītāja Latvijā Laura Zvirbule.

Zvirbule atgādināja, ka projekta mērķis ir pasargāt jaundzimušos bērnus, kuru bioloģiskie vecāki gatavi pastrādāt noziegumu pret savu bērnu, izveidot palīdzības tīklu, lai nodrošinātu psiholoģisku un praktisku palīdzību vecākiem, kuri apsver sava bērna pamešanu, kā arī veicināt diskusiju Latvijas sabiedrībā par ģimenes plānošanas nozīmi un bērna dzīvības vērtību.

Zvirbule stāstīja, ka iemesli, kāpēc vecāki izlemj atstāt savu bērnu, ir ļoti atšķirīgi. Piemēram, trīs gadījumos bērns bijis izvarošanas rezultāts – sieviete nav spējusi izdarīt abortu, bet jaundzimušais atgādinājis par šausmīgo notikumu. Bijis arī gadījums, kurā bērnu atstājusi māte, kurai atklāts vēzis agresīvā stadijā, bet viņa vēlējusies būt droša, ka bērnam tiks nodrošināta laba dzīve.

Pēc Zvirbules paustā, bērnus glābējsilīte atstāj cilvēki ar visdažādākajām dzīves pieredzēm, tostarp nepilngadīgas mātes, narkotiku lietotāji un citi. Zvirbule sacīja, ka pirms vairākiem gadiem bijis arī gadījums, kad sievietei no Krievijas nav bijušas iespējas audzināt bērnu, kā rezultātā viņa atbraukusi laist bērnu pasaulē uz Latviju un pēc tam viņu ievietojusi glābējsilītē.

Zvirbule informēja, ka glābējsilītēs kopumā atstāti 47 bērni, no kuriem seši atgriezušies bioloģiskajās ģimenēs. Visvairāk jeb deviņi bērni glābējsilītēs tika atstāti 2012.gadā, kaut vidēji gadā glābējsilītēs tiekot ievietoti apmēram pieci bērni.

Konferencē “Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019” pulcējās projektā iesaistītās puses un sadarbības partneri – pašvaldību, slimnīcu un bāriņtiesu pārstāvji, sociālie darbinieki, policijas, ministriju un mediju pārstāvji, atbalsta organizācijas, mecenāti un projekta atbalstītāji jau no tā pirmsākumiem.

Viens no projekta atbalstītājiem ir arī “Igate”, kuru “Glābējsilītes” desmitgades svinībās pārstāvēja valdes loceklis Madars Radželis.

Latvijā pirmā glābējsilīte tika atklāta 2009.gada 8.septembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kas nozīmē, ka šogad projektam apritējuši desmit gadi. Tagad Latvijā darbojas astoņas glābējsilītes, tostarp Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, kā arī Valmierā.

 

 

11.04.2019.

“Igates” labdarības programmā pabeigta pagalma sakopšana Pasta ielā 36 Jelgavā

Pēc iedzīvotāju iniciatīvas un ar viņu daļēju iesaisti SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” noslēgusi pagalma sakopšanu Pasta ielā 36 Jelgavā, ar ko uzņēmums noslēdz arī savu labdarības projektu “Jelgavas pagalms”. Pagalmā tika demontētas par lūžņiem un atkritumiem kļuvušās pagātnes objektu paliekas, to vietā radot rotaļu laukumiņu bērniem ar bruģētu taciņu, paredzot iespēju, ka iedzīvotāji pašu spēkiem turpinātu labiekārtošanu.

Gan saistībā ar šā pagalma sakārtošanu, gan par ļoti produktīvu, iesvesmojošu un izpratnes pilnu sadarbību visā labdarības programmā “Jelgavas pagalms” uzņēmums vēlas pateikties ainavu arhitektei Dr.arch. Unai Īlei, kurai nekad nav trūcis lielisku ideju un arī plašākas izpratnes par katra objekta lomu un nozīmi vidē. Varētu teikt, ka Una arī zināmā mērā ar idejām un attieksmi iedvesmojusi vairākas aktivitātes šai labdarības programmā.

Saistībā ar pagalmu Pasta ielā 36 vērts pieminēt ainavu arhitekti vēl tādā ziņā, ka šajā pagalmā tika uzprojektēts daudz vairāk elementu un pārvērtību nekā “Igates” labdarības budžetā bija paredzēts paveikt, un šī ir kā papildu atbalsta un veicināšanas dāvana nama iedzīvotājiem, kuru rīcībā būs gatavs projekts gadījumiem, ja būs vēlēšanās par pašu savāktiem vai citās programmās gūtiem līdzekļiem turpināt pārvērtības savā pagalmā.

Tāpat slavējama ir Pasta ielas 36.nama iedzīvotāju apņēmība, atsaucība un organizētība, kas izpaudās ne tikai sadarbībā, bet jau pašā sākumā, kad šis pagalms tika pieteikts “Igates” labdarības programmai, kad līdztekus pieteikuma vēstulei jau bija paveikta visu nama iedzīvotāju aptauja, savācot parakstus un gūstot vairākuma atbalstu šai idejai.

“Igate” sociālās atbildības projektu “Jelgavas pagalms” aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju vai namu iedzīvotāju nauda. Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, bija vairāk nekā 12 000 eiro. Pagalmam Pasta ielā 36 uzņēmuma izmaksas bijušas ap 5000 eiro.

Kā iepriekš jau esam vēstījuši, ar pagalma sakopšanu Pasta ielā 36 SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” noslēdz savu labdarības projektu “Jelgavas pagalms”. Iepriekš tika izvērtēta publiski pieejama rotaļu laukuma izveide arī pie jaunā FK “Jelgava” stadiona Kārklu ielā 6, taču pagaidām kluba rīcībā no pašvaldības nav piešķirta papildu teritorija, kurā to varētu īstenot.

Noslēdzot šo piecus gadus ilgušo sociālās atbildības programmu, ir sāktas jau citas ārpus Jelgavas. Uzņēmuma darba apjomi citviet valstī ir auguši, bet Jelgavā tie ir samazinājušies, kam tiek pielāgotas arī sociālās atbildības aktivitātes, atbalstot dažādas iniciatīvas tajās teritorijās, kurās uzņēmums vairāk īsteno savu darbību.

 

 

04.12.18.

“Igate” pagalmu sakopšanu Jelgavā pabeigs nākamgad un projektu plāno noslēgt; atbalstu pārvirza no Jelgavas mēroga uz valsti

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” plāno noslēgt savu labdarības projektu “Jelgavas pagalms” ar iepriekš izvēlētā pagalmā Pasta ielā 36 (attēlā) sakopšanu un, ja pašvaldība dos iespēju, ar publiski pieejamu rotaļu laukumu pie jaunā FK “Jelgava” stadiona Kārklu ielā 6.

Pārvērtībām izvēlētā pagalma Pasta ielā 36 sakopšanu ar bērnu stūrīša ierīkošanu, kuram darbi jau sākušies, “Igate” kopā ar iedzīvotājiem pabeigs nākamgad, savukārt otrs izvēlētais pagalms tika nomainīts uz ideju ierīkot publiski pieejamu rotaļu laukumu pie jaunā FK “Jelgava” stadiona Kārklu ielā 6, taču šajā vietā tikai tad, ja pašvaldība iznomās klubam tā lūgtās papildu platības sporta bāzes attīstīšanai.

Ar šiem pagalmiem uzņēmums noslēgs šo piecus gadus ilgušo sociālās atbildības programmu, un ir sāktas jau citas pagaidām ārpus Jelgavas. Uzņēmuma darba apjomi citviet valstī ir auguši, bet Jelgavā samazinājušies, kam tiek pielāgotas sociālās atbildības aktivitātes.

Ievērojot vispārzināmas biznesa tradīcijas pasaulē, kas saistītas ar to, ka uzņēmumi mēdz īpaši sponsorēt un atbalstīt dažādas iniciatīvas, īstenot sociālās atbildības programmas tajās teritorijās, kurās tie īsteno savu darbību, kā arī ņemot vērā pārmaiņas darbu apjomiem dažādās teritorijās, “Igate” samazina savu atbalsta aktivitāšu apjomu Jelgavā.

Kaut arī pats uzņēmums darbojas Jelgavā, ar savu bāzes darbību tas dod pienesumu, dodot darbu simtiem jelgavnieku un samaksājot nodokļos vairāk nekā miljonu eiro, bet darbībā, kas nes peļņu, Jelgavā veikto darbu īpatsvars pēdējos gados veido mazāk nekā simto daļu no uzņēmuma apgrozījuma, un faktiski “Igates” biznesa lielākais apjoms norisinās ārpus Jelgavas, skaidro SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Rūpējoties par veselīgu un sakoptu Latviju, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” Jelgavā turpinās atbalstīt sportistus, kurus atbalstīja līdz šim. Plānots, ka pagaidām “Igate” arī turpinās kaut kādā mērā sponsorēt sabiedrisko organizāciju – jelgavnieku biedrību “Futbola klubs Jelgava”, cerot un ticot, ka Jelgavai un jelgavniekiem tā tiešām ir vajadzīga. Par atbalsta apjomiem uzņēmumā vēl tiek spriests, par prioritāti izvirzot bērnu un jauniešu trenēšanu.

Savukārt pagalmam Pasta ielā 36 jau ir uzprojektētas plānotās pārvērtības, kas paredz bērnu rotaļu stūrīša ierīkošanu ar aprīkojumu, kā arī pagalma daļas labiekārtošanu, tāpat projekts ir saskaņots ar visām nepieciešamajām iestādēm un uzņēmumiem. Veicamo darbu apjoms ir saskaņots ar daudzstāvu nama iedzīvotājiem, gūstot vairākuma atbalstu. Patlaban tiek iepirkts vai izgatavots aprīkojums bērnu laukumiņam un gādāti citi materiāli. Ņemot vērā laika apstākļus, pastāv iespēja, ka darbi pašā objektā, uz vietas, varētu tikt pabeigti nākamā gada pavasarī.

Kā otrs sakārtojamais sākotnēji tika izvēlēts pagalms Uzvaras ielā 11, taču tur vienas iedzīvotāju daļas ieceres nesakrita ar citas iedzīvotāju daļas vēlmēm, kā rezultātā mājas vecākā iebilda bērnu laukumiņa ierīkošanai zālienā starp ēkām, iesakot zemes joslu gar automašīnu piebrauktuvi un stāvlaukumu. Veicot izpēti un aprēķinus, tika konstatēts, ka pie piebraucamā ceļa un stāvlaukuma bērnu stūrīti apgrūtina daudzas komunikāciju līnijas, bet galvenais – automašīnu tuvumā būtu apdraudēta bērnu drošība laukumiņā, tāpēc šī iecere tika atcelta, saņemot arī pagalma pieteicēju izpratni par situāciju.

Pieteikumu izpētes gaitā tika konstatēts, ka ļoti daudziem pagalmiem Jelgavā ir vairāki dažādi zemes īpašnieki, starp kuriem ir tādi, kas nav tuvējā nama iedzīvotāji, un šādu pagalmu sakārtošanu apgrūtina nepieciešamā saskaņošana un lietvedība.

Tikmēr tika uzbūvēta FK “Jelgava” sporta bāze ar jauno stadionu Kārklu ielā 6, kam netālu ir daudzdzīvokļu nami, tāpat simtiem jelgavnieku ved bērnus uz futbola treniņiem vai sacensībām, un viņiem ir arī mazie brālīši un māsiņas, un futbola kluba pārstāvji interesējās, vai arī uz viņiem attiecas sociālās atbildības projekts “Jelgavas pagalms”. Apspriežot konkrētas ieceres, konstatēti sarežģījumi visiem ērti sasniedzama rotaļu laukuma ierīkošanai esošajā infrastruktūrā.

Futbola klubs informēja, ka, lai tālāk attīstītu sporta bāzi, ir lūdzis Jelgavas pilsētas pašvaldību iznomāt tam neizmantoto, blakus stadionam esošo, zemi ar apbūves tiesībām, taču pagaidām pašvaldība vēl nav nolēmusi to iznomāt un ir informējusi klubu, ka “pašvaldība plāno organizēt sarunas ar Latvijas Futbola federāciju par futbola attīstības jautājumiem Jelgavas pilsētā”, un FK “Jelgava”, par spīti ciešai sadarbībai ar federāciju un tās iesaistei, pagaidām ir jāatliek savas attīstības ieceres bāzei, kuru treniņiem izmanto arī Latvijas izlase, tāpēc arī otra bērnu laukumiņa iecere patlaban ir atkarīga no pašvaldības lēmuma ļaut vai neļaut futbola klubam veidot Jelgavu par vēl plašāku reģionālu sporta centru.

“Mēs priecājamies, ka pa šiem pieciem gadiem mūsu pagalmu sakopšanas sociālās atbildības programma ir ar uzviju piepildījusi visus mērķus – gan tiešos, gan netiešos,” pauž “Igates” vadītājs.

Viņš secinājis, ka projekta “Jelgavas pagalms” rezultātā sadarbībā ar iedzīvotājiem, neprasot atlīdzību, ir ne tikai sakopti laukumi tajos pagalmos, kuros īstenoja projektus, bet arī netieši šai virzienā iedvesmoti vai veicināti procesi pilsētā, par ko uzņēmumā saņemtas atzinīgas atsauksmes no jelgavniekiem.

“Šajos gados arī pašvaldība sākusi savu līdzfinansējuma programmu pagalmu sakārtošanā, kas prasa arī pašu iedzīvotāju līdzmaksājumu, tāpat ir konstatēti pagalmi, kurus iedzīvotāji sakārtojuši par pašu līdzekļiem, kas ir īpaši apsveicama iniciatīva un paraugs visiem attiecībā uz pašiem piederošo platību sakopšanu,” ar prieku un atzinību pauž uzņēmuma vadītājs, secinot, ka projekta misija ir izpildīta gan darot, gan motivējot un popularizējot.

“Nācies manīt, ka dažas amatpersonas atļaujas FK “Jelgava” pretrunā ar valsts normatīviem melīgi nodēvēt par “privātu klubu”, lai gan sporta biedrība ir nevalstiskā organizācija, kura privāti nevienam nepieder, un, ja tā būtu kas “privāts”, tad jau līdz šim daudzas valsts pārvaldes un pašvaldību struktūras loģiski izrādītos likumpārkāpējas, jo arī sniedz atbalstu sporta klubiem ne tikai Jelgavā. Ceram, ka jelgavniekiem un Jelgavas pilsētas pašvaldībai ir vēlmes, lai Jelgava kļūtu par plašāku sporta centru reģionā, kam FK “Jelgava” būtu gatavs, taču tas pats par sevi nav pelnošs uzņēmums, bet bērnu vecāku iemaksas ir paredzētas viņu bērnu trenēšanai, nevis kluba attīstīšanai, tāpēc klubu jāatbalsta visiem, kas to var atļauties, uzskata par vajadzīgu un kas vēlas lepoties ar Jelgavu,” skaidro Peilāns.

Ārpus Jelgavas SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” šogad, valsts simtgadē, atbalstīja latviešu ģeologu pirmo polāro ekspedīciju Antarktīdā, kurā no 11.februāra līdz 18.aprīlim devās trīs Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pasniedzēji un pētnieki.

Pēdējos gados “Igate” ar sekmēm un atzinību darbojusies Rīgas ielu remontos, tāpēc, ņemot vērā uzņēmumā ierasto “zaļo domāšanu”, tas atsaucās Latvijas Universitātes fonda aicinājumam atbalstīt LU Botāniskā dārza atjaunošanu Rīgā, gatavojoties dārza simtgadei 2022.gadā.

Konkrēti “Igate” atbalstīja Ēnu dārzā topošās LU Absolventu takas veidošanu 150 metru garumā, kur, izmantojot esošo veģetāciju, uz Botāniskā dārza jubileju tiek veidots noslēpumiem un pārsteigumiem bagāts Ēnu dārzs.

“Igate” sociālās atbildības projektu “Jelgavas pagalms” aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju vai namu iedzīvotāju nauda.

Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk nekā 12 000 eiro. Pagalmam Pasta ielā 36 paredzamās uzņēmuma izmaksas prognozētas vairāk nekā 5000 eiro.

 

 

01.11.18.

“Igate” atbalsta Latvijas Universitātes Botāniskā dārza atjaunošanu

2018.gada vasarā un rudenī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” atbalstīja Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza atjaunošanu, gatavojoties dārza simtgadei 2022.gadā, ar materiālu piegādēm patlaban topošajai LU Absolventu takai.

Patlaban Rīgas zaļajā sirdī tiek īstenota LU Botāniskā dārza atjaunošana, gatavojoties dārza simtgadei 2022.gadā. Sakārtojot un papildinot teritorijas infrastruktūru atbilstoši mūsdienu prasībām, dārzs būs plašai publikai pievilcīga vieta. Tostarp Botāniskajā dārzā tiek izbūvēta LU Absolventu taka, kuru, atsaucoties Latvijas Universitātes fonda aicinājumam, atbalstīja SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Līdz šim ir veikta teritorijas uzkopšana, koku novērtēšana, ģeotehniskā izpēte, būvkonstrukciju sagatavošana, kā arī veikta daļa takas būvniecības, kas aptver lielāko izdevumu summu.

Saskaņā ar Latvijas Universitātes fonda informāciju plānotais rezultāts būs ainaviski labiekārtota un izbūvēta teritorija, kas iemanto neskartas dabas sajūtu un ir vieta pastaigām – Ēnu dārzs, pa kuru vijas LU Absolventu taka 150 metru garumā. Izmantojot esošo veģetāciju, tiek radīts noslēpumiem un pārsteigumiem bagāts Ēnu dārzs.

Kopējās Ēnu dārza izbūves izmaksas mērāmas 45 000 eiro, režģu laipa vīsies cauri dārzam 150 metru garumā. Taka vīsies līdz šim dārzā neizmantotajā daļā, kur savulaik bijusi kokskola – teritorija, kur pirms daudziem gadiem eksperimentāli no sēklām izaudzēti dažādi koki un krūmi aklimatizācijai, lai pēc tam izplatītu visā dārza teritorijā. Dažādu apstākļu dēļ šie dažādie un atšķirīgie koki un krūmi ir sakoncentrējušies vienuviet, kas nu būs caurejams kā Absolventu takas pirmā kārta – Ēnu dārzs. Takas izbūvi ar ziedojumiem atbalsta arī LU absolventi un draugi, tostarp uzņēmumi.

 

31.08.17.

“Igate” labdarības projektam izvēlas divus Jelgavas pagalmus diviem gadiem

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” pabeigusi izvērtēt jelgavnieku pieteikumus pagalma pārvērtībām un izvēlējusies divus pagalmus – Pasta ielā 36 un Uzvaras ielā 11 – rotaļu laukumu ierīkošanai kopīgā darbā ar iedzīvotājiem, ko īstenos šogad un nākamgad. Pavisam uzņēmuma aicinājumam jelgavnieki bija atsūtījuši 36 pieteikumus, kas tika izvērtēti.

Vispirms gan, tiekoties ar iedzīvotājiem, tiek apzināti un precizēti dati, kas nepieciešami lēmumam sākt katra projekta īstenošanu, kā arī lai kopā saliktu domas un vēlmes, tādējādi sākot sagatavošanās darbus pagalmu pārvērtībām. Gadījumā, ja radīsies kādi būtiski šķēršļi, piemēram, jauktu zemesgabalu īpašumu statusa dēļ vai iedzīvotāju vairākuma atbalsta trūkuma dēļ, tad pastāv iespēja, ka darba grupa izvēlēsies kādu citu pagalmu, jo starp pieteiktajiem pagalmiem ir vēl citi, kas atbilst uzņēmuma labdarības projekta mērķiem.

“Igates” sociālās atbildības projekta “Jelgavas pagalms” darba grupa, apsekojot pagalmus, savu izvēli ir izdarījusi, par prioritāti izvirzot bērnu drošību rotaļu laukumā, ņemot vērā pagalmos esošo infrastruktūru. Šogad paredzēts ķerties pie darbiem pagalmā Pasta ielā 36, bet 2018.gadā – pagalmā Uzvaras ielā 11. Ņemot vērā nepieciešamos projektēšanas darbus un saskaņošanas procedūras, iespējams, ka abu pagalmu aktivitātes ritēs paralēli.

Jāatzīst, ka vairāki pieteikumi bija pārdomāti, daži pat nopietni sagatavoti, jau veicot sākotnējas pārrunas starp māju iedzīvotājiem un pat teritorijas izpēti. “Igate” pieļauj, ka starp tiem pagalmiem, kas netika izvēlēti labiekārtošanas aktivitātēm šogad un nākamgad, iespējams izvēlēties vēl kādu pagalmu šā sociālās atbildības projekta turpināšanai nākotnē.

Pieteikto pagalmu apjoms bija līdzīgs tam, kāds bija 2014.gadā, kad tika iesniegti 38 pieteikumi, pēc kā tika uzlaboti pagalmi Kronvalda ielā 5 un Dobeles šosejā Nr.96 un 98, savukārt Loka maģistrālē, starp mājām Nr.7, Nr.11, Nr.13, Nr.15, tika izbūvēts rotaļu laukums. No tiem pašiem pieteikumiem tika izvēlēts arī 2016.gadā sakoptais pagalms Jāņa ielā 2, kurā visi darbi pilnībā tika pabeigti šā gada pavasarī.

“Apsekojot iepriekš sakārtotos pagalmus, esam novērojuši, ka lielā cieņā ir sakopti rotaļu laukumi. Bērni tos izmanto, un vecākiem ir iespēja ērti būt līdzās, un tas viss ir pie pašu mājām,” skaidroja SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Viņš ir gandarīts, ka uzņēmumam ir iespēja turpināt šo atbalstu un sadarbību ar jelgavniekiem pagalmu sakopšanā, kur iedzīvotājiem nav jātērē nauda, bet tikai jāpiedalās.

Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk nekā 12 000 eiro.

20.07.17.

Jelgavas glābējsilīte uz laiku tiks slēgta

Sākot no 2017.gada 1.augusta glābējsilīte, kura atrodas Jelgavas pilsētas slimnīcā, nebūs pieejama uz 10 mēnēšiem. Jelgavas pilsētas slimnīcas vadītājs Andris Ķipurs pastāstīja, ka šajā laikā Jelgavas slimnīcā paredzēti renovācijas darbi.

Projekta “Veselības aprūpes infrastruktūras attīstība SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”” ietvaros, pārbūvējot “C” korpusu, tiks renovēts viens no 4 slimnīcas korpusiem. Renovējamajā korpusā atrodas Bērnu nodaļa, kurai ir piesaistīta arī glābējsilīte. Uz renovācijas laiku Bērnu nodaļa tiks pārcelta uz citām telpām, kurās glābējsilītes darbību nebūs iespēja nodrošinat.

Tiek plānots, ka glābējsilīte atsāks darbību sākot ar 2018.gada 1.jūniju.

Atgādinām, ka Jelgavas glābējsilīte tika atklāta 2014.gadā. Tās ģenerālsponsors bija SIA “Ceļa būvniecības sabiedrība “Igate”” . Līdz šim Jelgas glābējsilītē ievietoti 4 bērniņi.

 

 

20.03.17.

“Igate” pabeigusi Jāņa ielā 2 ierīkotā rotaļu laukuma labiekārtošanu

SIA “Ceļa būvniecības sabiedrība “Igate”” Jelgavā, pagalmā Jāņa ielā 2, kur pagājušā gada decembrī ar iedzīvotāju līdzdalību ierīkoja rotaļu laukumu, pabeigusi visus labiekārtošanas darbus, ieskaitot bruģētu celiņu gar rotaļu laukumu.

IMG_4046
Jelgavas pagalmā Jāņa ielā 2 nupat ir pabeigti laikapstākļu dēļ pa ziemu atliktie darbi – laukumam uzstādītas apmalītes, ierīkots neliels bruģēts celiņš, sakārtota zāliena zona, un ar to šai pagalmā īstenotā “Igates” sociālās atbildības projekta “Jelgavas pagalms” aktivitāte ir pabeigta, bet rotaļu laukums un tā aprīkojums ir nodots īpašnieku – iedzīvotāju – pārziņā.

Kā vēstījām iepriekš, decembrī pagalmā Jāņa ielā 2 tika demontēta daļa no novecojuša un saplaisājuša asfaltēta plača, tā vietā izbūvējot rotaļu laukumu ar šūpolēm dažādas vecuma bērniem, zirdziņa šūpolēm uz atsperes, smilšu kasti ar pārsegu, slīdkalniņu, jaunas atkritumu urnas un soliņus atpūtai.

Tāpat SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” turpina saņemt jaunas jelgavnieku vēstules un pieteikumus saistībā ar šādu pagalmu sakārtošanas iniciatīvu kopīgas talkas veidā, īpašu uzmanību pievēršot vajadzībai pēc bērnu rotaļu laukuma. Jaunu iniciatīvu iesūtīšana tika izsludināta februārī un ilgs līdz 31.martam.

Šādas Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes ir “Igates” sociālās atbildības jeb labdarības projekti, kuros netiek izmantota pagalma iedzīvotāju vai nodokļu maksātāju nauda, un tie nav saistīti ar pašvaldību. Taču ir vēlama pašu iedzīvotāju līdzdarbošanās talcinieku veidā, kā arī šādā labdarības veidā “Igate” nesponsorē asfaltēšanu vai neveic visa pagalma rekonstrukciju, bet tikai īsteno sakopšanas aktivitātes, dodot priekšroku bērnu rotaļlaukumu ierīkošanai.

Iedzīvotājiem, piesakot savu pagalmu, jārēķinās ar savu līdzdalību vienkāršu sakopšanas darbu veikšanā, tāpat vēlams sākotnēji kaut aptuveni noskaidrot mājas vairākuma viedokli par šādu aktivitāti, jo tās īstenošanai var būt nepieciešama iedzīvotāju aptaujāšana.

Igate sociālās atbildības projektu “Jelgavas pagalms” aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad.

IMG_4048

 

 

14.02.2017.

“Igate” aicina jelgavniekus apzināt un pieteikt savus pagalmus sakārtošanai

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” turpina Jelgavas pilsētas pagalmu sakārtošanas iniciatīvu kopīgas talkas veidā, īpašu uzmanību pievēršot vajadzībai pēc bērnu rotaļu laukuma un aicina ikviena pilsētas pagalma iedzīvotāju komandu līdz 2017.gada 31.martam pieteikt savu ideju pagalma pārvērtībām, rakstot pieteikumu uz e-pastu igate@igate.lv.

Šādas Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes ir “Igates” sociālās atbildības jeb labdarības projekti, kuros netiek izmantota pagalma iedzīvotāju vai nodokļu maksātāju nauda, un tie nav saistīti ar pašvaldību. Taču ir vēlama pašu iedzīvotāju līdzdarbošanās talcinieku veidā, kā arī šādā labdarības veidā “Igate” nesponsorē asfaltēšanu vai neveic visa pagalma rekonstrukciju, bet tikai īsteno sakopšanas aktivitātes, dodot priekšroku bērnu rotaļlaukumu ierīkošanai.

Iedzīvotājiem, piesakot savu pagalmu, jārēķinās ar savu līdzdalību vienkāršu sakopšanas darbu veikšanā, tāpat vēlams sākotnēji kaut aptuveni noskaidrot mājas vairākuma viedokli par šādu aktivitāti, jo tās īstenošanai var būt nepieciešama iedzīvotāju aptaujāšana.

“Apsekojot iepriekš sakārtotos pagalmus, esam novērojuši, ka lielā cieņā ir sakopti rotaļu laukumi. Bērni tos izmanto, un vecākiem ir iespēja ērti būt līdzās, un tas viss ir pie pašu mājām,” skaidroja SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Viņš jau iepriekš paudis gandarījumu, ka uzņēmumam ir iespēja turpināt šo atbalstu un sadarbību ar jelgavniekiem pagalmu sakopšanā, kur iedzīvotājiem nav jātērē nauda, bet tikai jāpiedalās.

Kā iepriekš ziņots, pērn rudenī “Igate” pagalmā Jāņa ielā 2 sadarbībā ar iedzīvotājiem ierīkoja rotaļu laukumu, bet šīs pagalma zonas labiekārtošanu pabeigs šā gada pavasarī. Jaunizveidoto rotaļu laukumu Jāņa ielā 2 “Igate” dāvinās šā nama iedzīvotājiem, jo šoreiz projekts būs īstenots uz nama iedzīvotāju kopīpašuma teritorijas, nevis pašvaldības zemes.

Igate sociālās atbildības projektu “Jelgavas pagalms” aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju vai namu iedzīvotāju nauda.

2015.gadā SIA “Ceļa būvniecības sabiedrība “Igate”” kopā ar Loka maģistrāles 7., 11., 13. un 15.nama iedzīvotājiem pilnībā labiekārtoja rotaļu laukumu, bet kopā ar Kronvalda ielas 5, Dobeles šosejas Nr.96, Nr.98, kā arī Nameju ielas 2., 2.a un 4.nama iedzīvotājiem veica dzīvojamo māju pagalmu sakopšanas darbus, pabeidzot iepriekšējās aktivitātes.

Kronvalda ielas 5 pagalmā tika atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, bet pēc rotaļu elementu nokrāsošanas tiks uzstādīti karuseļa un šūpoļu sēdeklīši, atjaunoti pagalma soliņi.

Dobeles šosejas Nr. 96. un Nr.98. namu pagalmos tika uzstādīts jauns basketbola grozs, divas šūpoles, atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, uzstādītas jaunas atkritumu urnas un demontēti vecie armatūras bloki, kā arī krāsoti esošie rotaļu elementi.

2013.gadā “Igate” kopā ar Nameja ielas 2., 2.a un 4.nama iedzīvotājiem labiekārtoja iekšpagalmu, atjaunojot šūpoles, smilšu kasti, soliņus, sakārtojot zaļo zonu un staigājamo taku segumus. Savukārt pagājušogad šai pagalmā tika atjaunota smilšu kastes smilts ar pārsegu.

Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk nekā 8000 eiro, bet Jāņa ielā 2 plānotās pagalma sakārtošanas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā 4000 eiro.

 

15.12.2016.

Jāņa ielā 2 ierīkots rotaļu laukums; labiekārtošanu pabeigs pavasarī

SIA “Ceļa būvniecības sabiedrība “Igate”” Jelgavā, pagalmā Jāņa ielā 2 ar iedzīvotāju atbalstu ierīkoja rotaļu laukumu, bet šīs pagalma zonas labiekārtošanu pabeigs pavasarī, kad tam būs piemēroti laika apstākļi. Ar šiem darbiem tika turpinātas Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes uzņēmuma aizsāktajā sociālās atbildības projektā “Jelgavas pagalms”.

Decembrī Jelgavas pagalmā Jāņa ielā 2 tika demontēta daļa no novecojuša un saplaisājuša asfaltēta plača, tā vietā izbūvējot rotaļu laukumu ar šūpolēm dažādas vecuma bērniem, zirdziņa šūpolēm uz atsperes, smilšu kasti ar pārsegu, slīdkalniņu, jaunas atkritumu urnas un soliņus atpūtai. Taču visi plānotie labiekārtošanas darbi, tostarp celiņš gar soliņiem, nav pabeigti, un tie ir atlikti līdz pavasarim, kad tam būs piemēroti laika apstākļi.

Iepriekš šo aktivitāti bija vēlme īstenot vēl rudenī, taču laika apstākļi – daudzās lietavas augustā un agrais sniegs novembrī, kas ietekmēja būvniecības apstākļus un lika uzņēmumam maksimāli mobilizēties pasūtītāju projektiem, iekavēja sociālās atbildības projekta turpināšanu.

Jau vēstījām, ka, turpinot Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes, kurās netiek izmantota pagalma iedzīvotāju vai nodokļu maksātāju nauda un kas nav saistītas ar pašvaldību, “Igate” šā gada projektam, pateicoties iedzīvotāju interesei un vēlmei līdzdarboties, izvēlējās pagalmu mājai Jāņa ielā 2. Jaunu projektu pieteikšanu “Igate” šogad neorganizēja un aktivitātes īstenošanai izvēlējās vienu no iepriekš pieteiktajiem pagalmiem.

“Esmu gandarīts, ka mums ir iespēja turpināt šo atbalstu un sadarbību ar jelgavniekiem pagalmu sakopšanā, kur iedzīvotājiem nav jātērē nauda, bet tikai jāpiedalās. Apsekojot iepriekš sakārtotos pagalmus, esam novērojuši, ka lielā cieņā ir sakopti rotaļu laukumi. Bērni tos izmanto, un vecākiem ir iespēja ērti būt līdzās, un tas viss ir pie pašu mājām. Jaunizveidoto rotaļu laukumu Jāņa ielā 2 “Igate” dāvinās šā nama iedzīvotājiem, jo šoreiz projekts būs īstenots uz nama iedzīvotāju kopīpašuma teritorijas, nevis pašvaldības zemes,” skaidroja SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

M.Peilāns uzsvēra, ka “Igates” bizness ir saistīts ar skaistākas vides radīšanu, un, tā kā “Igate” ir Jelgavas uzņēmums, tad ar savu māju sakārtošanu saprot arī dalību pilsētas sakārtošanā.

Igate sociālās atbildības projektu “Jelgavas pagalms” aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju vai namu iedzīvotāju nauda.

2015.gadā SIA “Ceļa būvniecības sabiedrība “Igate”” kopā ar Loka maģistrāles 7., 11., 13. un 15.nama iedzīvotājiem pilnībā labiekārtoja rotaļu laukumu (attēlā), bet kopā ar Kronvalda ielas 5, Dobeles šosejas Nr.96, Nr.98, kā arī Nameju ielas 2., 2.a un 4.nama iedzīvotājiem veica dzīvojamo māju pagalmu sakopšanas darbus, pabeidzot iepriekšējās aktivitātes.

Kronvalda ielas 5 pagalmā tika atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, bet pēc rotaļu elementu nokrāsošanas tiks uzstādīti karuseļa un šūpoļu sēdeklīši, atjaunoti pagalma soliņi.

Dobeles šosejas Nr. 96. un Nr.98. namu pagalmos tika uzstādīts jauns basketbola grozs, divas šūpoles, atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, uzstādītas jaunas atkritumu urnas un demontēti vecie armatūras bloki, kā arī krāsoti esošie rotaļu elementi.

2013.gadā “Igate” kopā ar Nameja ielas 2., 2.a un 4.nama iedzīvotājiem labiekārtoja iekšpagalmu, atjaunojot šūpoles, smilšu kasti, soliņus, sakārtojot zaļo zonu un staigājamo taku segumus. Savukārt pagājušogad šai pagalmā tika atjaunota smilšu kastes smilts ar pārsegu.

Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk nekā 8000 eiro, bet Jāņa ielā 2 plānotās pagalma sakārtošanas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā 4000 eiro.

Šis projekts ir uzņēmuma “Igate” iniciatīva un tiek organizēts nesaistīti ar nacionāla mēroga aktivitātēm, taču līdzīgi pagalmu sakārtošanā iepriekšējos gados “Igate” piedalījās arī Lielās talkas ietvaros, kad “Igate” bija kā atbalstītājs daudzstāvu namu Satiksmes ielā 53 pagalma labiekārtošanā, līdzās rotaļu laukumam izbūvējot basketbola laukuma segumu aptuveni 40 kvadrātmetru platībā un nobruģējot ceļa segumu pie daudzstāvu nama.

 

 

22.08.2016.

Jelgavas Glābējsilītē pirmo reizi ielikts bērns

2016.gada 22.augustā, plkst.6.55 Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē atstāta meitenīte. Pēc ārstu apskates secināts, ka meitenīte dzimusi laikā no 21.augusta līdz 22.augustam. Meitenītes svars ir 3,150kg un augums – 49cm, bērniņa veselības stāvoklis novērtēts kā labs.

Par notikušo informētas atbildīgās institūcijas, patlaban norit visu nepieciešamo dokumentu sakārtošana.

Šis ir pirmais bērniņš, kurš ielikts Jelgavas pilsētas slimnīcas Glābējsilītē, kura tika izveidota 2014. gada 29. augustā.

Jelgavas projekta lieldraugs un ģenerālsponsors ir SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Jelgavas Glābējsilītes mecenāts, “Igates” līdzīpašnieks Māris Peilāns komentē: “Brīdī, kad pirms diviem gadiem atklājām Glābējsilīti Jelgavā visi cerējām, ka tā vienmēr būs tukša, jo nevienam cilvēkam nebūs tik grūti un smagi, lai to izmantotu. Tomēr dzīve parādīja pretējo – ir kāda sieviete, kuras sāpi neviens nepamanīja un viņas lēmums bija atstāt savu bērniņu Glābējsilītē, lai par viņu rūpētos kāds cits. Kas bija patiesie šī soļa iemesli mēs nezinām, un visticamākais, ka nekad neuzzināsim. Nenosodīsim, bet cerēsim, ka šis solis ir bērna labā un atradīsies mīloša ģimene, kas rūpēsies par šo mazulīti un lolos viņu visu dzīvi.”

Kopš 2009.gada Latvijā izveidotas astoņas “Baby Box” jeb Glābējsilītes, un izglābtas 36 bērnu dzīvības. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē,  Daugavpilī un Jelgavā. Projekts “Glābējsilīte” Latvijā tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

 

 

01.08.2016.
“Igate” pagalmu sakopšanas aktivitātes Jelgavā sadarbībā ar iedzīvotājiem šogad turpina Jāņa ielā 2

Šogad SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” turpina Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes uzņēmuma aizsāktajā sociālās atbildības projektā “Jelgavas pagalms”, un par šā gada vietu no iepriekš pieteiktajiem izvēlēts pagalms Jāņa ielā 2, kur, piedaloties arī iedzīvotāju aktīvistiem, tiks izveidots rotaļu laukums.

Turpinot Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes, kurās netiek izmantota pagalma iedzīvotāju vai nodokļu maksātāju nauda un kas nav saistītas ar pašvaldību, “Igate” šā gada projektam, pateicoties iedzīvotāju interesei un vēlmei līdzdarboties, izvēlējās pagalmu mājai Jāņa ielā 2, kur tiks demontēts novecojis un saplaisājis asfaltēts placis, tā vietā izbūvējot rotaļu laukumu un soliņus atpūtai.

Šajā pagalmā tiks uzstādītas trīs šūpoles dažādas vecuma bērniem, slīdkalniņš un smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu. Tāpat tiks uzstādītas jaunas atkritumu urnas un soliņi. Uzņēmums “Igate” īstenos bojāto un degradēto konstrukciju demontēšanu un jauno konstrukciju uzstādīšanu, izmantojot savu tehniku, bet aktīvākie nama iedzīvotāji piedalīsies šo darbu veikšanā.

Jau rit projekta saskaņošanas un aprīkojuma izgatavošanas darbi, bet par rotaļu laukumiņa ierīkošanas darbiem pagalmā uzņēmums informēs vēlāk.

Jaunu projektu pieteikšanu “Igate” šogad neorganizēja un aktivitātes īstenošanai izvēlējās vienu no iepriekš pieteiktajiem pagalmiem, un šoreiz tas ir pagalms Jāņa ielā 2.

 

 

30.04.2015.
Igate dāvina pilsētai „Pagalms 2014”
Īsi pirms Lieldienām SIA „Ceļa būvniecības sabiedrība „Igate”” kopā ar Loku maģistrāles 7., 11., 13. un 15. iedzīvotājiem pilnībā labiekārtoja rotaļu laukumu Loka maģistrālē. Pēc dažādu formalitāšu saskaņošanas un dokumentu parakstīšanas ar prieku varam teikt, ka projekts „Pagalms 2014” ir veikmīgi noslēdzies un jaunizveidotais pagalms ir dāvināts Jelgavas pilsētai un tās iedzīvotājiem. Lai pagalmā bērnu smiekli un prieks par atrakcijām, mijas ar vecāku sarunām!

01.04.2015.
Igates „Pagalms 2014” iešūpo Lieldienas

Pagājušās nedēļas nogalē un šīs nedēļas sākumā SIA „Ceļa būvniecības sabiedrība „Igate”” kopā ar Loku maģistrāles 7., 11., 13. un 15. iedzīvotājiem pilnībā labiekārtoja rotaļu laukumu, bet kopā ar Kronvalda ielas 5, Dobeles šosejas Nr.96, Nr.98, kā arī Nameju ielas 2., 2.a un 4. iedzīvotājiem, (Igates „Pagalms 2013”) veica dzīvojamo māju pagalmu sakopšanas darbus.

Lai arī laika apstākļi mūs nelutināja, tas netraucēja veikt darbus, lai īstenotu „Pagalms 2014” Loku maģistrāles 7., 11., 13., un 15. teritorijā. Tika demontēti vecie soliņi, un izveidots pilnībā jauns bērnu rotaļu laukums, uzstādot šūpoles, slidkalniņu, smilšu kasti ar pārsegu, soliņus un atkritumu urnas. Sagaidot saulainus laika apstākļus, veiksim grafisku krāsojumu uz esošā asfalta, atjaunojot basketbola laukuma krāsojumu un pārkrāsojot esošo vingrošanas sienu.

Pēc Lieldienām SIA „Ceļa būvniecības sabiedrība „Igate”” jaunizveidoto rotaļu laukumu dāvinās Jelgavas pilsētai.

Papildus jaunā rotaļu laukuma Loku maģistrālē atjaunošanai sestdien un svētdien tika veikti pagalmu sakopšanas darbi gan Kronvalda ielā, gan Dobeles šosejas, gan Nameju ielas 2, 2a dzīvojamo ēku pagalmos.

Kronvalda ielas 5 pagalmā tika atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, bet pēc rotaļu elementu nokrāsošanas tiks uzstādīti karuseļa un šūpoļu sēdeklīši, atjaunoti pagalma soliņi.

Dobeles šosejas Nr. 96. un Nr.98. namu pagalmos tika uzstādīts jauns basketbola grozs, divas šūpoles, atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, uzstādītas jaunas atkritumu urnas un demontēti vecie armatūras bloki, kā arī krāsoti esošie rotaļu elementi.

Savukārt Nameju ielā 2, 2a (Igates „Pagalms 2013.) tika atjaunota smilšu kastes smilts ar pārsegu.

Māris Peilāns, Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate” valdes priekšsēdētājs: „Esmu gandarīts, ka tieši Igate aizsāka sociālo projektu „Jelgavas pagalms”, redzam, kas tas ir attaisnojies, jo iedzīvotāji ņem aktīvu dalību visā procesā un mums ir arī sekotāji, tāpēc ar prieku jaunizveidoto pagalmu Loku maģistrālē dāvināsim pilsētai un labi, ka tas būs pieejams jebkuram jelgavniekam. Visiem vēlu priecīgas Lieldienas un labi izšūpoties, lai vasarā odi nekož!

Igate pateicas visiem saviem darbiniekiem, kuri bija iesaistīti šajā projektā, paldies projekta pieteicējai Inesei Upeniecei un ainavu arhitektei Unai Īlei, kā arī māju iedzīvotājiem par ieinteresētību un aktīvu līdzdalību iepriekš minēto Igates māju pagalmu sakopšanā.

Igate sociālās atbildības projektu „Jelgavas pagalms” aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju nauda. Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, vairāk kā 4000 eiro, bet jaunā Loku maģistrālē izveidotā pagalma izmaksas ir 3800 eiro.

 

21.11.2014.
Jelgavas pagalms 2014 būs!

SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” rīkotais sociālās atbildības projekts „Jelgavas pagalms 2014” tiks īstenots nākamā gada pavasarī, iešūpojot Lieldienas.

Ņemot vērā, ka projekts „Jelgavas pagalms 2014”’, kas atrodās Loku maģistrāle Nr.7, Nr.11, Nr.13, Nr.15 ir vērienīgāks, kā iepriekš labiektotais pagalms Nameju ielā 2, tika pieņemts lēmums tā labiekārtošanu veikt divos etapos. Uz šo brīdi visa dokumentācija – projekts, skices ar visām iesaistītajām pusēm ir saskaņotas, vēl tikai jāsagaida būvatļauja, lai Igate kopā ar iedzīvotājiem sasniegtu un realizētu savu mērķi, kad par prioritāti tika noteikts – bērnu drošība rotaļu laukumā.

Runājot par pagalmiem, kas tiks uzlaboti.
Par pagalmu Kronvalda ielā 5. Šogad tiks nomainīti karuseļa un šūpoļu sēdeklīši, atjaunoti soliņi, uzstādīts viens jauns soliņš un atkritumu urna, bet īsi pirms Lieldienām smilšu kastē būs atjaunota smilts, uzvilkts smilšu kastei pārvalks, lai smilts vienmēr tīra un pieejama tikai mazuļiem, nokrāsotas šupoles, soliņi.
Par pagalmu Dobeles šos.Nr.96, Nr.98. Uz šo brīdi jau atjaunots basketbola grozs un tā vairogs, uzstādītas divas atkritumu urnas, demontēti betona bloki, kas neveic savu pielietojumu (salauzta soliņa pēdas), bet pavasarī kopā ar iedzīvotājiem tāpat, kā Kronvalda ielā tiks nokrāsotas šūpoles un soliņi, sakārtota smilšu kaste ar atjaunotu smilti un pārvalku, lai smits netiek piesārņota, uzstādīti sēdeklīši ap smilšu kasti, tiks iekārtas divas šūpoles.

Līdz decembra sākumam ceram saņemt būvatļauju, jo no 1.oktobra stājies spēkā ir jaunais būvbniecības likums, kas paredz daudz jaunas lietas, kuras mēs šobrīd cenšamies sakārtot, lai realizētu pirmo etapu Loku maģistrāles pagalmā.

Igate visiem vēl skaistus svētkus un vēl daudz laimes Latvijai!

Igate šo sociālās atbildības projektu sāka 2013.gadā, lai sakārtotu Jelgavas pilsētas pagalmus. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju nauda. Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk kā 3000 eiro.

 

26.09.2014.
Jelgavas pagalms 2014

Līdz šī gada 31.augustam jelgavniekiem bija iespēja pieteikt savu pagalmu pārvērtībām SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” rīkotajā sociālās atbildības projektā „Jelgavas pagalms 2014”. Kopā tika iesniegti 38 pieteikumi par 46 māju pagalmu labiekārtošanu. Darba grupa, apsekojot pagalmus, savu izvēli ir izdarījusi, par prioritāti izvirzot kritēriju – bērnu drošība rotaļu laukumā.

„Saprotot, ka remontdarbi nepieciešami daudzos Jelgavas dzīvojamo māju pagalmos, pieņēmām lēmumu, ka kopā ar māju iedzīvotājiem – vienu laukumu labiekārtosim pilnībā, bet 2 pagalmos veiksim mazus uzlabošanas darbus” stāsta Dace Zviņģele SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” personāla un biroja vadītāja.

Pilnībā tiks labiekārtots pagalms: Loka maģistrāle mājas Nr.7, Nr.11, Nr.13, Nr.15
Uzlaboti tiks pagalmi:Kronvalda ielā 5
Dobeles šos.Nr.96, Nr.98

„Nākamās nedēļas laikā klātienē tiksimies ar māju vecākajiem vai kontaktpersonām, kuras pieteica pagalmus pārvērtībām, lai kopā saliktu domas un vēlmes, tādējādi uzsākot sagatavošanās darbus pagalmu pārvērtībām, kuras notiks novembrī, īsi pirms Latvijas Dzimšanas dienas.” skaidro Dace Zviņģele, piebilstot, ka ļoti cer uz pašu iedzīvotāju iniciatīvu iesaistīties darbos.

„Mūsu bizness ir saistīts ar skaistākas vides radīšanu, un, tā kā Igate ir Jelgavas uzņēmums, tad ar savu māju sakārtošanu saprotam arī dalību pilsētas sakārtošanā.” tā iniciatīvu komentē Māris Peilāns SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” valdes priekšsēdētājs.

Igate šo sociālās atbildības projektu sāka 2013.gadā, lai sakārtotu Jelgavas pilsētas pagalmus. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju nauda. Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk kā 3000 eiro.

 

14.08.2014.
Piesaki savu pagalmu pārvērtībām!

SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” turpina Jelgavas pilsētas pagalmu sakārtošanas iniciatīvu kopīgas talkas veidā un aicina ikviena pilsētas labiekārtojama pagalma iedzīvotāju komandu līdz 2014.gada 31.augustam pieteikt savu ideju pagalma pārvērtībām, rakstot pieteikumu uz e-pastu igate@igate.lv.

Igate sāka šo sociālās atbildības projektu 2013.gadā, lai sakārtotu Jelgavas pilsētas pagalmus. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību. Līdz šim pilnībā labiekārtots ir viens pagalms (Nameju ielā, Jelgavā), kopējās izmaksas, kuras Igate ir novirzījusi šim projektam ir vairāk nekā 3000 eiro.

„Mūsu bizness ir saistīts ar skaistākas vides radīšanu, un, tā kā Igate ir Jelgavas uzņēmums, tad ar savu māju sakārtošanu saprotam arī dalību pilsētas sakārtošanā.” Tā iniciatīvu komentē Māris Peilāns SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” valdes priekšsēdētājs.

„Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, mēs vēlamies, lai pagalmu labiekārtošana būtu jelgavnieku kopīgs darbs, kurā piedalītos Igate ar savu darbaspēku, tehniku, materiāliem, bet māju iedzīvotāji, kas vēlas labiekārtot savu pagalmu ar savu iniciatīvu projekta izstrādē, saskaņošanā un dienā, kad darbi ritēs pilnā sparā, būtu gatavi paši piedalīties nepieciešamajos palīgdarbos”, skaidro Dace Zviņģele SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”” personāla un biroja vadītāja.

„Arī iepriekš Igate iespēju robežās ir atbalstījusi Jelgavas pilsētas vides uzlabošanu un sakārtošanu, strādājot ne tikai kā darbu izpildītājs dažādos projektos, bet arī pēc pašu iniciatīvas bez atlīdzības atbalstot idejas, piemēram, lielās talkas ietvaros divus gadus labiekārtojām pagalmus, lai Jelgavu padarītu skaistāku. Tā ir daļa no uzņēmuma misijas, tāpēc to darām ar prieku!” stāsta D.Zviņģele

SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”’ dibināta 1991.gadā. Pamatā uzņēmums ir ceļu būves nozares pārstāvis. Kā šīs nozares speciālists uzņēmums ir plaši atpazīstams Zemgales reģionā. Igates klienti ir gan pašvaldības un valsts struktūras, gan privātpersonas. Uzņēmumā strādā sertificēti būvdarbu vadītāji ceļu, ēku un ūdensapgādes un kanalizācijas būvniecībā.

Papildus informācija: rakstot dace@igate.lv vai zvanot +371 63027190 vai +371 29405676

08.08.2014.
Glābējsilīte Jelgavā tiks atklāta 29. augustā

„Jelgavas Glābējsilītes izbūve tuvojas noslēgumam,” informē Ceļu būvniecības sabiedrības IGATE valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns. Gandrīz mēneša garumā IGATE, vadoties pēc izstrādātā projekta, īsteno Glābējsilītes izbūvi. Kā stāsta M. Peilāns, ir veikti visi nepieciešamie iekšdarbi, līdz, tā saucamajai, „baltajai apdarei”. Vakar tika iebūvēta pati Glābējsilīte un nākamās nedēļas laikā tiks veikti iekšējie krāsošanas darbi, lai telpu padarītu gaišu. Zemgales reģionā pirmās Glābējsilītes svinīgā atklāšana notiks 29. augustā.

Bez iekšdarbiem pie Glābējsilītes ir nobruģēta taka, kā arī uzlikts aizsargjumts. Šobrīd notiek gaismas norādes saskaņošana un izgatavošana, kā arī citu norāžu un informatīvo plakātu izveidošana un saskaņošana. „Esam gandarīti par iespēju piedalīties šī projekta īstenošanā. Visi iesaistītie darbinieki jūt īpašu motivāciju veikt šo uzdevumu, apzinoties, ka Glābējsilītes izbūve var palīdzēt glābt dzīvību kādam bērnam.” komentē M. Peilāns.

Glābējsilīte atradīsies blakus slimnīcas uzņemšanas nodaļai, vietā, kur nenotiek bieža cilvēku kustība, nav filmēšanas kameru un apsardzes. Kad Glābējsilītē tiks ievietots zīdainis, signāls pēc mazuļa ievietošanas atskanēs Jelgavas pilsētas slimnīcas bērnu nodaļā, un mediķi tūlītēji varēs reaģēt, parūpējoties par atstāto bērnu.

Glābējsilītes mērķis ir ne tikai glābt to zīdaiņu dzīvības, kuru vecāki ir gatavi atteikties no sava bērna, bet arī sniegt diennakts psiholoģisku un praktisku palīdzību. Pie katras Glābējsilītes ir diennakts palīdzības tālruņa numuri. Zemgales reģionā šādu palīdzību sniegs krīzes centrs „Skalbes” tālr. 67222922, 27722292, kā arī psiholoģe Nadežda Balode tālr. 29916565 un ģimenes ārste Evita Valdmane tālr. 26178678.

Kopš 2009. gada Latvijā izveidoti septiņi Baby Box jeb Glābējsilītes, un izglābtas 28 bērnu dzīvības. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Jelgavas Glābējsilītes izveides kopējās izmaksas ir 12 340 eiro. Šī projekta ģenerālsponsors ir Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE, kas projekta izveidei novirzīja 6000 eiro, papildus, ziedojumu kampaņā sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu tika saziedoti 7822.49 eiro, un pateicoties kolektīvās iepirkšanās portāla Cherry/Citylife iesaistei, projekta informatīvo materiālu izveidei tika savākti vēl 922 eiro.

Informāciju sagatavoja: Divi gani – sabiedriskās attiecības; info@divigani.lv

15.07.2014.
Glābējsilītei nepieciešami psihologi diennakts palīdzības tālruņa nodrošināšanā
Pateicoties ziedotāju atsaucībai un ceļu būvniecības sabiedrības IGATE atbalstam uzsākti būvniecības darbi pie Jelgavas glābējsilītes izveides, kuru plānots pabeigt augusta otrajā pusē, Jelgavas slimnīcas teritorijā. Līdz ar aktīvi notiekošajiem būvdarbiem aicinām atsaukties krīzes centrus un psihologus, kuri ir gatavi nodrošināt diennakts atbalsta palīdzību pa tālruni Zemgales teritorijā.

Jelgavas slimnīcas teritorijā, blakus uzņemšanas nodaļai, norit aktīvi būvniecības darbi pie Glābējsilītes jeb BabyBox izveides, lai jau augusta otrajā pusē savu darbību uzsāktu pirmā Glābējsilīte Zemgales reģionā. Uz doto mirkli norit būvniecības darbi, kā arī process pie apkārtējās teritorijas labiekārtošanas.

Ceļu būvniecības sabiedrības IGATE valdes priekšsēdētājs, Māris Peilāns: „Jūlija sākumā tika uzsākti darbi pie Glābējsilītes izveides Jelgavas pilsētas slimnīcā. Uz šo brīdi esam izdarījuši nepieciešamos priekšdarbus, lai projektu veiksmīgi realizētu. Esam saņēmuši būvatļauju, veikuši pasūtījumus nepieciešamajiem celtniecības elementiem – durvīm, grieztiem un nojumei zem kuras atradīsies Glābējsilīte. Starpsienām esam sagatavojuši nepieciešamo darba fronti iekšdarbu uzsākšanai, kā arī veikuši pamatdarbus, kas nepieciešami, lai uzsāktu takas bruģēšanas darbus slimnīcas ārpusē. Esmu no sirds priecīgs un reizē gandarīts par būvdarbu progresu un iespēju piedalīties pirmās Glābējsilītes izveidē Zemgales reģionā!”

Projekts BabyBox – vieta bērna dzīvībai Glābējsilītes izveidē Jelgavā aicina iesaistīties krīzes centrus un psihologus, kuri būtu gatavi brīvprātīgi ar tālruņa palīdzību, nepieciešamības gadījumā, sniegt diennakts morālo atbalstu un palīdzību krīzes un bezizejas situācijā nonākušajiem jaundzimušā vecākiem, lai rastu kopīgu atrisinājumu esošajai situācijai.

Laura Zvirbule, projekta BabyBox vadītāja, sabiedrisko attiecību kompānijas „Divi Gani”, valdes locekle: „Pie katras Glābējsilītes ir diennakts atbalsta tālrunis. Uz to mēs aicinām zvanīt ikvienu, kuram ir nepieciešama palīdzība, lai paliktu kopā ar savu jaundzimušo. Mēs meklējam cilvēkus, kuri ir gatavi reaģēt krīzes situācijā un palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Liepājā pie Glābējsilītes ir ginekologa Armanda Treimaņa telefons, Madonā pašvaldības deputāta Kaspara Udrasa telefons, bet citviet Latvijā šo pienākumu ir uzņēmusies pašvaldība vai kāds no krīzes centriem.”

Pateicoties ziedojumu kampaņai „Palīdzi izglābt bērna dzīvību – ziedo Glābējsilītes izveidei Jelgavā”, kas februāra mēnesī tika rīkota sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, saziedoti 8744,49 eiro. Trūkstošos 5000 eiro projektam ziedoja ceļu būvniecības sabiedrība IGATE, ar kuras labvēlību arī norit Glābējsilītes būvniecība Jelgavā.

Kopš 2009.gada Latvijā izvietotas septiņas Glābējsilītes jeb Baby Box, kuras kalpo kā vietas, kurās vecāki, dažādu apstākļu un motīvu vadīti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Saulgriežu svētu laikā, pirmo reizi projekta vēsturē, piecu dienu laikā Glābējsilītēs ievietoti trīs mazuļi. Kopš 2009. gada glābējsilītēs Latvijā kopumā ievietoti 28 bērni.

26.05.2014
Pateicoties cilvēku atbalstam, tiks uzsākts darbs pie Glābējsilītes izveides Jelgavā
Ziedojumu kampaņā „Palīdzi izglābt bērna dzīvību – ziedo Glābējsilītes izveidei Jelgavā!”, kas februāra mēnesī tika organizēta sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, saziedoti 8744, 49 eiro. Kopējā summa, kas nepieciešama Jelgavas Glābējsilītes izveidei ir 14000 eiro. Trūkstošus 5000 eiro projektam novirzīs ceļu būvniecības sabiedrība IGATE, un jau maija beigās tiks uzsākti darbi Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā, lai izbūvētu pirmo Glābējsilīti Zemgales reģionā. Projekta ietvaros tā būs astotā Glābējsilīte.

Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai! projekta vadītāja Latvijā Laura Zvirbule: „Lai izveidotu Glābējsilīti Jelgavā ir nepieciešami apmēram 14000 eiro. Projekta izveidei saziedoti gandrīz 9000 eiro. Pateicoties ceļu būvniecības sabiedrības (CBS) IGATE iesaistei, projekta izveidi varēsim uzsākt jau maija beigās, jo pārbūvi un remontdarbus slimnīcas telpās, IGATE veiks kā ziedojumu projektam un tie ir gandrīz 5000 eiro. Ziedotāju nauda tiks novirzīta pašas Glābējsilītes izveidei un pieslēgšanai (durtiņas un gultiņa), vizuālajam noformējumam un informatīvo materiālu izveidei.”

Ceļu būvniecības sabiedrības IGATE valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns: „Kopš IGATE ir sākusi savu darbu Jelgavā, esam aktīvi centušies atbalstīt ikvienu Jelgavas iedzīvotājiem un pašvaldībai svarīgu projektu, tamdēļ nespējam palikt malā Jelgavas Glābēsilītes projekta izveides laikā. Ir tik svarīgi rūpēties par vismazākajiem un neaizsargātākajiem… IGATE ir vietējais uzņēmums Jelgavā, kas jau vairākus gadus piedalās pilsētas labiekārtošanā, veicot darbus ceļu, ēku, ūdens apgādes un kanalizācijas būvniecībā. Mēs esam gandarīti par iespēju uzsākt darbu pie vēl viena ļoti nozīmīga projekta mūsu pilsētā – Glābējsilītes izveides!”

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš: „Pateicamies ikvienam Jelgavas Glābējsilītes atbalstītājam – ar jūsu palīdzību esam par vēl vienu soli tuvāk tās izveidošanai. Tā kā šī būs pirmā Glābējsilīte Zemgales reģionā, ikviens ziedojums ir nozīmīgs un pietuvina mūs vēl vienai drošai vietai bērna dzīvībai.”

Februāra mēnesī, zvanot uz Latvijas Bērnu fonda ziedojumu tālruni, ziedoti 793, 30 eiro. Ziedojumu kastītēs ziedots 4644 eiro. Ar pārskaitījumu gan fiziskas, gan juridiskas personas kopumā ziedojušas 2385, 19 eiro. Sadarbībā ar kolektīvās iepirkšanās portāliem www.cherry.lv un www.citylife.lv labdarības akcijā saziedoti 922 eiro. CBS IGATE veiks remontdarbus un pārbūvi Jelgavas slimnīcā Glābējsilītes izveidei 5000 eiro apmērā.

Paldies ikvienam par atbalstu, rūpēm un iesaisti! Plašāka informācija: www.babybox.lv

Projekts Baby Box – vieta bērna dzīvībai ir iespēja glābt to bērnu dzīvības, kuri ir pilnīgi bezspēcīgi vecāku neadekvātas rīcības priekšā. Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts! Latvijā šobrīd ir septiņas Glābējsilītes – Rīgā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Ventspilī.