Aktualitātes / 2017

19.05.2017.

“Rullītī” pēc atjaunošanas atklāta kartinga trase

2017.gada 18.maijā sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”, Jelgavas Ruļļos, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” kopā ar trases saimniekiem no biedrības “Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs” atklāja kartinga trasi, kas tagad ir atjaunota, bet trases infrastruktūrā gaidāmi vēl uzlabojumi. Pēc atklāšanas trases saimnieki un “Igates” darbinieki izmēģināja jauno segumu ar kartingiem.

IMG-20170519-WA0009IMG-20170519-WA0004IMG-20170519-WA0020

 

23.04.2017.

Paldies visiem talkotājiem no FK “Jelgava”, “Vēja zirdziņa” un “Igates”!

Paldies visiem Lielās talkas dalībniekiem, kas 22.aprīlī sakopa futbola kluba “Jelgava” plānotā stadiona teritoriju Kārklu ielā 6 Jelgavā! Paldies lieliem un maziem dejotājiem un viņu vecākiem no bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš”! Paldies lieliem un maziem futbolistiem un viņu vecākiem, kā arī profesionālajiem sportistiem, treneriem un vadītājiem no FK “Jelgava” un jauniešu futbola akadēmijas! Paldies SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” darbiniekiem! Paldies arī talkotājiem no partijas “Vienotība” Jelgavas nodaļas!

Kā aplēsts, Lielās talkas dienā plānotā stadiona teritorijā Kārklu ielā 6 darbojās ap 200 talcinieku un konteineros tika izvesti aptuveni 25 kubikmetri atkritumu!

18121372_1451916854871359_3514262467195623889_o

Šogad Lielajai talkai 22.aprīlī bija izveidojusies apvienota talkotāju grupa no futbola kluba (FK) “Jelgava”, jauniešu futbola akadēmijas, bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš” un SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas visi kopā Jelgavā sakops teritoriju patlaban piedrazotā pļavā, kur tuvāko mēnešu laikā sāksies FK “Jelgava” stadiona izbūve.

Iecerētā stadiona teritorija atrodas Jelgavā, Kārklu ielā 6. Talkas gaitā tika savākti dažādi atkritumi gan pļavā, gan tai līdzās esošajās takās un krūmājos.

“Priecājos, ka dažādu ideju un sakritību rezultātā pati par sevi ir izveidojusies šāda raiba talkotāju komanda, kurā turklāt ir dažādu paaudžu dalībnieki, kuri ikdienā sevi apliecina arī visai atšķirīgās jomās. Talkotāju vienojošais motīvs saskan ar “Igates” mērķiem un moto – par sakoptu, sportisku un veselīgu Latviju!” pauda “Igates” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš” vadītāja Alda Skrastiņa pauda, ka “šogad Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš” svinēs 25.dzimšanas dienu. Savā pastāvēšanas laikā kolektīva dalībnieki ne tikai dejo, bet arī aktīvi piedalās labo darbu akcijās – asinsdonoru dienas, putnu būrīšu meistarošana, atbalsts dzīvnieku patversmei, zīļu lasīšana Tērvetes dabas parka iemītniekiem un Lielā talka”.

“”Vēja zirdziņa” lielā ģimene ir priecīga, ka šoreiz talkošanā varēs doties kopā ar pilsētas futbolistiem, jo viņu vidū ir daudzi dejotāji. Talkas dalībnieki gūs vērtīgu labo darbu pieredzi un jaunu draudzību iespējas. Esam lieli Jelgavas futbola līdzjutēji un priecāsimies palīdzēt jaunā stadiona teritorijas uzkopšanas darbos. Mēs ticam, ka kopā varam sasniegt daudz!” pārliecināta Skrastiņa.

Pērn “Igate” nosvinēja savu 25 gadu jubileju, apliecinot, ka tās darba motivācija ir – “Lepnums par padarīto!”, ko mēdz izmantot arī kā motivējošu lozungu daudzām iecerēm, lai vienmēr visu paveiktu pēc iespējas kvalitatīvāk, bet “Igates” filozofiskais “mājupceļš” ir ceļš uz sakoptu, sportisku un veselīgu Latviju!

“Igate” arī ārpus Lielās talkas jau par tradīciju padarījusi dažādus centienus sakopt apkārtējo vidi – ne tikai savā tiešajā darbā ceļu un infrastruktūras izbūvē, bet arī sociālās atbildības aktivitātēs. Jau vairākus gadus turpinās “Igates” mazo talku un labdarības aktivitāšu projekts “Jelgavas pagalms”, kura gaitā tiek sakopts kāds Jelgavas pagalms. Uzņēmums arī dažādos veidos mēdz atbalstīt citu aktivitātes gan Jelgavā, gan valsts mērogā, piemēram, pērn atbalstot Latvijas ģeologu ekspedīciju uz Grenlandes ledājiem, kas ir saistīts ar mūsu vidi un klimata pārmaiņām jau starptautiskā mērogā.

Tāpat uzņēmuma nākotnes plānos ir iecerēts sakopt Igates upīti Jelgavas novada Vilces pagastā, par ko informēs atsevišķi.

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” dibināta 1991.gadā. Pamatā uzņēmums ir ceļu būves nozares pārstāvis. Kā šīs nozares speciālists uzņēmums ir plaši atpazīstams Zemgales reģionā, kā arī pēdējos gados sevi apliecina jau valsts mērogā. “Igates” klienti ir gan pašvaldības un valsts struktūras, gan privātpersonas. Uzņēmumā strādā sertificēti būvdarbu vadītāji ceļu, ēku un ūdensapgādes un kanalizācijas būvniecībā.

18033404_1451916858204692_4088554475991269968_n

 

10.04.2017.

“Igates” ģeodēzists pārvarējis pats sevi starptautiskā ultramaratonā Horvātijā

“Igates” ģeodēzists Edgars Bukšs 8.aprīlī pieveica visus izvēlētos 108 kilometrus starptautiskajā Istras ultramaratonā “100 miles of Istria” Horvātijā! Ieguvis 81.vietu no 236 dalībniekiem, nepārtraucot grūto pārbaudījumu un noskrienot līdz finišam (mirklis attēlā).

17841658_2020735548153920_1469641843_n

Edgara paša komentārs tūlīt pēc skrējiena: “Es to izdarīju. Grūtākais, ko es jebkad esmu darījis. Trase – vājprātīga. 108 kilometru garumā vieni vienīgi akmeņi. Mazi, lieli, asi, gludi, slapji utt. Īsts ģeologu sapnis. Kāju pirksti – lupatās. Galdu stenderes, un skapju kantes mani tagad nebaida, jo pirkstus es nejūtu. Trase tiešām visumā ekstrēma. Labi, ka par līdzsvara sajūtu sūdzēties nevaru, jo daudzās vietās tiešām varēja riskēt ja ne ar dzīvību, tad ar lauztiem locekļiem noteikti.”

“Pēc 60.kilometra, kad uzausa saule, sākās īstā elle. Karstums virs 20 grādiem sāka spīdzināt sportistus. Pašam arī nācās ciest un pāris savu kļūdu dēļ no 65.kilometra līdz 87.kilometram “aizpeldēju” un mocījos ar sliktu pašsajūtu un galvas reiboņiem. Uz finišu saņēmos, atdzīvojos un gala rezultātā priekš pirmās reizes pavisam neslikts rezultāts. 81.vieta no 236 dalībniekiem,” gandarīts Edgars.

Ultramaratons notiek Istras pussalā, kas atrodas Horvātijas Austrumu daļā jeb Adrijas jūras Ziemeļos. Istras ultramaratonā startē dalībnieki no 37 valstīm. Šis ultramaratons ir viens no “Ultra Trail World Tour” seriāla posmiem (viens no elitārākajiem seriāliem pasaulē, un sacensības norisinās pa visu pasauli).

Piedaloties sacensībās, iespējams iegūt starptautiskos punktus, lai varētu piedalīties citās augsta ranga sacensībās pasaulē.

“Gatavošanos sāku pirms 16 nedēļām. Istras ultramaratonu daļēji uzskatu kā gatavošanās posmu pasaules slavenajam Monblāna skrējienam, kurā arī esmu iekļuvis pateicoties nopelnītajiem starptautiskajiem punktiem un veiksmīgajai izlozei,” pastāstīja Edgars.

Viņam šis bija sestais oficiālais ultramaratons, kurā piedalās, bet pirmais, kurš ir ārzemēs. Šis bija garākais un grūtākais skrējiens, kurā Edgars piedalījies.

Mēs ar tevi lepojamies, Edgar!

Untitled 1

 

 

06.04.2017.

“Drošākais uzņēmuma autoparks 2016” – arī “Igatē”

2017.gada 5.aprīlī notika apdrošināšanas sabiedrības “Balta” gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2016” noslēguma pasākums, kurā SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” saņēma Bronzas balvu kategorijā “Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki”.

Gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks 2016” – tas ir stāsts par uzņēmumiem, kuri prot prasmīgi pārvaldīt savu autoparku, ik dienu rūpējoties gan par darbinieku prasmēm un zināšanām, gan kopējo satiksmes drošību.

“Balta” gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks” norisinās jau piekto  gadu. To organizē apdrošināšanas sabiedrība “Balta”, LR Satiksmes ministrija,  SIA “Volvo Trucks”, SIA “Circle K Latvia” un “SEB Līzings”. Kā partneri konkursu atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, autopārvadātāju asociācija “Latvijas auto”, SIA “Agritech”. Konkursa informatīvais atbalstītājs – ziņu portāls “Delfi”.

Gada balvas mērķis ir noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kuros vissekmīgāk tiek veikta autoparka pārvaldīšana. Tas nozīmē ne tikai dalību konkursā un cīņu par labākā titulu, bet arī iespēju konkursantiem uzzināt praktiskus padomus, kā savā uzņēmumā izvērtēt un uzlabot autoparka pārvaldīšanu saistībā ar riskiem, darba un tehnisko drošību un citām detaļām, kas sniedz ieguldījumu arī kopējā satiksmes drošības uzlabošanā Latvijā. Turklāt, piedaloties konkursā, uzņēmums dod pozitīvu signālu par sevi kā atbildīgu darba devēju, kas labvēlīgi iespaido arī tā reputāciju klientu un darbinieku acīs.

Šogad konkursam dalību bija pieteikuši teju divreiz vairāk uzņēmumu nekā pērn, un tas ir apliecinājums – autoparku drošība ir kļuvusi par vienu no uzņēmumu prioritātēm. Uzņēmumi tika vērtēti četrās kategorijās – Pasažieru pārvadātāji, Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, Starptautiskie kravu pārvadātāji un Zemāka riska autoparki.

Igate Drošākais uzņēmuma autoparks 2016

 

31.03.2017.

“Igate” saņēmusi 2016.gada labākās inženierbūves Latvijā balvu par autoceļa A9 Rīga-Liepāja posma rekonstrukciju

2017.gada 30.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā notika skates “Gada labākā būve Latvijā 2016” apbalvošanas ceremonija, kurā balvu inženierbūves nominācijā saņēma SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” un tās projektu vadītāja Dace Loca, kas bija SIA “Saldus ceļinieks” partneri autoceļa A9 Rīga-Liepāja posma rekonstrukcijā, ieskaitot Kalnciema tilta pārbūvi.

Objektā tika īstenota valsts galvenā autoceļa A9 Rīga (Skulte) – Liepāja segas rekonstrukcija posmā no 24,40.kilometra līdz 38,18.kilometram, ieskaitot Kalnciema tilta pārbūvi.

29.jūnijā oficiāli tika atklāts renovētais tilts pār Lielupi Kalnciemā. Tā būvdarbus veica SIA “Tilts” un SIA “Viadukts”. Tāpat bija pabeigti darbi arī teju 14 kilometru garā Liepājas šosejas posmā no Lielupes tilta līdz Apšupes pārvadam (24,4–38,18 km).

Tur pilnībā atjaunots ceļa segums ar reciklēšanas metodi, asfaltbetons uzklāts trīs kārtās. Kopumā ceļa posma un tilta pār Lielupi rekonstrukcija izmaksāja 14 miljonus eiro. Remontdarbus līdzfinansēja Kohēzijas fonds, ģenerāluzņēmējs bija SIA “Saldus ceļinieks”, kura partnere šajā objektā bija SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Projekta vadītājs Oskars Šteins rezumējis, ka šis bijis retais gadījums, kad objekts ekspluatācija tika nodots bez piezīmēm. Tas varbūt arī tāpēc, ka jau tilta renovācijas un ceļa seguma atjaunošanas procesā, materiālu izmantošanu un to iestrādāšanas kvalitāti kontrolēja četras institūcijas, kas būvdarbu laikā kopumā veica 744 pārbaudes.

Starp visām 744 veiktas sekojošas pārbaudes:
• minerālajiem materiāliem (0/8mm, 0/11mm, 0/32mm, 0/45mm, 0/63mm, augu zeme) veiktas 79 pārbaudes;
• visām objektā iebūvētajām asfaltbetona masām (SMA11; AC6; AC11surf; AC22base, AC22bin, AC32base) veiktas 289 pārbaudes;
• asfalta izejmateriāliem veiktas 6 kompleksās pārbaudes;
• visām ieklātajām asfalta kārtām kopā veiktas 129 urbto paraugu pārbaudes;
• asfalta dilumkārtai un saistes kārtai veikta līdzenuma noteikšana (2 pārbaudes);
• pirms un pēc asfalta dilumkārtas ieklāšanas veiktas pārbaudes ar grunts penetrācijas radaru (2 pārbaudes);
• betonēšanas darbi kontrolēti veicot 43 pārbaudes (gan nosakot gaisa daudzumu betonā, gan pārbaudot paraugu spiedes stiprību, gan graujošo slodzi);
• veikta 191 sablīvējuma un nestspējas pārbaude;
• ceļu horizontālajiem apzīmējumiem veiktas 3 pārbaudes.

Gada Buve 2016_1 Diploms2017

30.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā notika skates “Gada labākā būve Latvijā 2016” fināls un apbalvošanas ceremonija.

Balvas labākajiem Latvijas būvniekiem pasniedza finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Uldis Augulis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, labklājības ministrs Jānis Reirs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis, Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas eksperts Jānis Dripe.

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2016” un “Būvniecības dienu” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība ar apdrošināšanas sabiedrības “ERGO” atbalstu.

Skati organizēja sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, biedrību “Latvijas Ceļu būvētājs”, Latvijas Būvinspektoru un būvuzraugu asociāciju, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociāciju, Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Transportbūvju inženieru asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Pašvaldību savienību, Būvniecības valsts kontroles biroju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, nozares žurnālu “Būvinženieris”, ziņu aģentūru LETA, portāliem abc.lv, building.lv, buvbaze.lv, būvlaukums.lv, nozare.lv, tvnet.lv un laikrakstiem “Dienas Bizness” un “Latvijas Avīze”.

Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau deviņpadsmito reizi, bet “Būvniecības diena” – trešo.

 

 

13.03.2017.

FK “Jelgava” sāk jauno Latvijas futbola virslīgas sezonu

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempionāta 2017.gada sezona sākās 10.martā ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” sponsorētā futbola kluba (FK) “Jelgava” uzvaru pār “Babīti/Dinamo” ar rezultātu 1:0, bet 6.martā FK “Jelgava” prezentēja savu jaunās sezonas komandas sastāvu un informēja par mērķiem.

Pagājušajā sezonā jelgavnieki izcīnīja Latvijas kausu, aizcīnījās līdz pat 3.kārtai Eiropas līgas turnīrā un sezonu noslēdza ar sudraba godalgām Latvijas virslīgas čempionātā. Kluba prezidents Māris Peilāns prezentācijā pateicās gan esošajiem, gan klāt pienākušajiem spēlētājiem, arī jaunajam komandas trenerim Aleksandram Kurtejanam no Moldovas, kurš uzņēmies vadīt komandu atbildīgā brīdī. “Domāju, ka ne visi treneri gribētu trenēt komandu pēc vēsturiski veiksmīgākās sezonas. Ja man jānostāda mērķi, tad mēs būsim apmierināti ar vismaz diviem pagājušās sezonas panākumu atkārtojumiem,” pauda M.Peilāns.

Sīkāk – video reportāžā zemāk:

 

 

06.03.2017.

“Igates panteras” – starp līderēm dāmu rallijā

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” kolektīva dāmu komanda “Igates panteras” tradicionālajā “Sieviešu dienas rallijā”, kurā “Igates” meitenes piedalās trešo gadu, šogad izcīnīja 7.vietu 371 ekipāžas konkurencē! Lepojamies!

IMG-20170304-WA0001

“Igates panteru” ekipāža 4.martā startēja Rietumu grupā Tukumā, no kurienes startēja 371 ekipāža, bet vēl 352 Austrumu grupas ekipāžas startēja Jēkabpilī. Sacensību galamērķis bija Rīgā.

“Sieviešu dienas rallijs” jau devīto gadu pulcēja tūkstošiem piedzīvojumu kārākās, radošākās un drosmīgākās sievietes, kuras sīvā, bet sievišķīgā un elegantā veidā sacentās auto orientēšanās sacensībās. “Igates panteru” komandā startēja projektu vadītājas Dace Loca un Asja Doļegnovska, lietvede Inese Reinicāne un juriste Rita Buša.

Esam lepni par mūsu meiteņu erudīciju, gudrību, asprātību un skaistumu!

Attēlos – mirkļi no sacensībām.

IMG-20170304-WA0007IMG-20170304-WA0023

 

14.02.2017.

Piesaki savu pagalmu pārvērtībām “Igates” iniciatīvā!

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” turpina Jelgavas pilsētas pagalmu sakārtošanas iniciatīvu kopīgas talkas veidā un aicina ikviena pilsētas pagalma iedzīvotāju komandu līdz 2017.gada 31.martam pieteikt savu ideju pagalma pārvērtībām.

  • Šādas Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes ir “Igates” sociālās atbildības jeb labdarības projekti.
  • Šajās aktivitātēs netiek izmantota pagalma iedzīvotāju vai nodokļu maksātāju nauda, un tie nav saistīti ar pašvaldību. * Vajadzīga pašu iedzīvotāju līdzdarbošanās talcinieku un palīgu veidā.
  • Aktivitātei vēlams būt saistītai ar pagalma sakārtošanu, bērnu rotaļlaukuma ierīkošanu.
  • Šādā labdarības iniciatīvā “Igate” nesponsorē asfaltēšanu vai neveic visa pagalma rekonstrukciju.
  • Aktivitātes īstenošanai var būt nepieciešama arī citu iedzīvotāju aptaujāšana.

Aicinām izvirzīt kādu aktīvistu, kurš saziņā ar kaimiņiem piesaka savu pagalmu tā sakārtošanai. Savu pieteikumu ar iedzīvotāju pārstāvju kontaktinformāciju jāiesūta uz e-pastu igate@igate.lv līdz šā gada 31.martam ar tematisku norādi “Jelgavas pagalms”.

20150330_154710

 

 

25.01.2017.

“Igate” atbalsta Jelgavā notiekošās Devisa kausa izcīņas spēles tenisā

No 3.februāra līdz 5.februārim Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā tika aizvadītas Devisa kausa izcīņas spēles tenisā, ko atbalstīja arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Pirms gada Latvijas tenisisti Daugavpilī ar 3:2 uzvarēja Monako tenisistus. Šogad Latvijas valstsvienībai  Eiropas – Āfrikas zonas 2.grupas 1.kārtas spēlēs būs jāmērojas spēkiem ar Norvēģijas valsts izlasi, kurai Latvijas spēlētāji kopsummā diemžēl zaudēja ar sāpīgu 0:5, kaut arī daudzos mačos notika sīva cīņa. Jelgavā šāda mēroga tenisa turnīrs notika pirmo reizi pilsētas vēsturē.

Deivisa kauss var tikt uzskatīts par Pasaules  kausu tenisā (World cup of Tennis). Izveidots 1900.gadā, tas ir izaudzis par lielākajām starptautiskajām valstu sporta  sacensībām, kurās šogad piedalās 135 valstis. Kopā visās grupās – Pasaules grupā un trīs reģionālajās zonu grupās  piedalās  vairāk kā 500 spēlētāju un spēles notiek  60 valstīs. Deivisa kauss ir lielākās un prestižākās sacensības pasaulē nacionālajām vīriešu tenisa izlasēm, un notikums, ko ar nepacietību gaida tenisa pasaules profesionāļi un šīs brīnišķīgās spēles entuziasti daudzās valstīs.

IMG_20170205_143840_1LTS_ZOC