Aktualitātes / 2018

14.02.2018.

Ēnotāji “Igatē” izvēlējušies dažādas profesijas, ierodoties arī no Ērgļiem

2018.gada 14.februārī skolēnu Ēnu dienas pasākumā SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” desmit jauniešu bija izvēlējušies ēnot septiņus dažādus amatus.

Visvairāk ēnotāju bija vietējie no Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas tehnikuma, taču bija jaunieši, kas, interesēdamies tieši par ceļu būvniecību, bija atbraukuši no Rīgas (Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas audzēkņi), bet viens ēnotājs bija mērojis visai tālu ceļu – no Ērgļiem (mācās Ērgļu vidusskolā).

Jaunieši ēnoja uzņēmuma valdes locekli, personāla un biroja vadītāju, ar būvniecības kvalitātes kontroli saistītas sertificētas laboratorijas vadītāju, divas projektu un būvdarbu vadītājas, kas praksē organizē ceļu, ielu un citas infrastruktūras būvniecību, sabiedrisko attiecību vadītāju, kā arī partneruzņēmuma SIA “Igate būve” projektu vadītāja asistentu.

Kaut arī Ēnu diena notiek ziemas periodā, kad būvdarbiem uz ceļiem un ielām ir tehnoloģiskais pārtraukums, jaunieši ar interesi iepazinās ar procesu, kā ceļa izbūve no projekta un tā rasējumiem nonāk līdz pabeigtam ceļam dabā, ar “Igates” ražotnēm un tehniku, kā arī ar uzņēmuma darba organizāciju.

Bet valdes locekli Madaru Radželi ēnojošais jaunietis piedalījās jaunu līgumu parakstīšanā Dobeles novada pašvaldībā, iepazīstot vadības darbu arī detaļās.

Uzņēmuma darbinieki bija patīkami pārsteigti par jauniešu zinātkāri un interesi par dažādām profesijām un amatiem ceļu būvniecības uzņēmumā.

1 IMG_4560 IMG_4566 IMG_4593

 

 

07.02.2018.

Latviešu ģeologi mēros ap 15 430 kilometru līdz Antarktīdai iepriekš nezinot atgriešanās laiku

Ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” atbalstu jau šīs nedēļas nogalē trīs Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pasniedzēji un pētnieki dosies aptuveni 15 430 kilometru tālajā ceļā līdz Antarktīdai, sākot Latvijas pirmo polāro ekspedīciju ledus kontinentā, turklāt iepriekš vēl nezinot atgriešanās laiku.

DSC_1648_webEkspedīciju īstenos trīs pētnieki – Dr.ģeol. Jānis Karušs , Dr.ģeol. Kristaps Lamsters un Dr.ģeol. Māris Krievāns – un ceļā viņi dosies sestdien, 10.februārī. Viņi darbosies Ukrainai piederošajā Vernadska polārstacijā, kura atrodas uz Galindesa salas. Kā informēja K.Lamsters, iepriekš vēl nav zināms viņu atgriešanās laiks, jo tas ir atkarīgs no bāzē esošajiem ukraiņu kolēģiem, bet paredzams, ka pētnieki Antarktīdā uzturēsies aptuveni mēnesi, bet maksimālais aizkavēšanās laiks varētu būt divi mēneši.

Patlaban mūsu planētas Dienvidu puslodē ir vasara, tāpēc šis ir piemērots laiks pētījumiem Antarktīdā, jo sals ir mērenāks. Kopumā līdz pētījumu vietai mūsu ģeologi mēros aptuveni 15 430 kilometru tālu ceļu, veicot pārlidojumus no Rīgas uz Frankfurti, tad – Buenosairesu, tad – Ušvaju vēl Argentīnā, no kurienes ar kuģi dosies uz Vernadska staciju Antarktīdā. Lidojumu kopējais laiks lēšams ap 20 stundām, bet brauciens ar kuģi – no trim līdz piecām dienām.

Ģeologu ekspedīcijas uzdevums ir veikt Antarktīdas pussalas un apkārtējo salu ledāju biezuma un iekšējās struktūras mērījumus, izveidot 3D modeļus turpmākiem pētījumiem. Tāpat pētīs iežu un nogulumu veidošanās apstākļus, iespēju robežās pievēršot uzmanību arī ledāju kušanas procesiem.

Turklāt ģeologi Antarktīdā ievāks paraugus ne tikai saviem pētījumiem, bet arī citiem pētniekiem gan Latvijā, gan ārpus tās, starp kuriem ir LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts, Ādama Mickeviča Universitāte Poznaņā, Polijā, LU Ķīmiskās fizikas institūts, Latvijas Augsnes zinātnes biedrība un LU Bioloģijas institūts.

Kaut arī šī būs pirmā latviešu glaciālģeoloģiskā ekspedīcija uz Antarktīdu, un kopumā vēsturisks notikums, atsevišķi LU ģeologi nebūs pirmie latviešu pētnieki šajā kontinentā. Vēsturē latvieši atstājuši nozīmīgas pēdas Antarktikas pētniecībā, un, piemēram, latviešu zinātnieks Leonīds Slaucītājs, kuram nākamgad apritētu 120 gadu, bijis Argentīnas ekspedīciju pamatlicējs, skaidroja LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesors Vitālijs Zelčs.

Šo pētnieku komanda kopā jau īstenojusi trīs polārās ekspedīcijas, veicot ledāju pētījumus Islandē un Grenlandē, un iepriekš “Igate” atbalstīja arī Grenlandes ekspedīciju.

“Nekas nemainās kopš Grenlandes ekspedīcijas atbalsta, un ģeologi joprojām ir “mūsējie”, ņemot vērā to, ka uzņēmuma “Igate” darbība ir saistīta arī ar ceļu būves materiālu ražošanu un izejvielu ieguvi, tostarp arī ar ģeoloģisko izpēti, tāpēc “Igate” ar lepnumu atbalsta savējos. LU pētnieku ekspedīcija uz Antarktīdu ir arī Latvijas simtgades cienīgs vēsturisks notikums, un Latvijas zinātnei būs lepnums par padarīto,” uzskata “Igates” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Viņš pauda, ka līdztekus zinātniskās nozares radniecībai un veselīgam patriotismam “Igates” motivāciju atbalstīt Antarktīdas ekspedīciju iespaidojusi arī uzņēmuma “zaļā domāšana”, kas saistīta ne tikai ar vidi un ekoloģiju saudzējošu moderno tehnoloģiju ieviešanu uzņēmuma darbībā, bet arī ar pārnozaru sadarbību, tostarp dibinot jaunus uzņēmumus, lai veicinātu kokapstrādes jaunākās tehnoloģijas Latvijas būvniecībā – gan industriālajā, gan ēku būvniecībā, jo koks ir šīs zemes bagātība un atjaunojamais resurss. Viena no šādām inovatīvām tehnoloģijām ir lielizmēra liekti līmētas koka konstrukcijas, kam pielietojums iespējams gan tiltu un industriālo objektu būvē, gan ēku un vides objektu būvē. Un tāda veida tilti Latvijā jau top, sākot ar gājēju tiltu Tērvetē un arī “Igate” dažos projektos jau izbūvējusi objektus ar mazākiem šāda veida tiltiem.

“Igate” vēl pētniekiem izturību un veiksmi! Gaidīsim mājās!

Foto: Gatis Gierts
DSC_1536 DSC_1657_web

 

 

01.02.2018.

Ar “Igates” atbalstu februārī Latvijas ģeologi dosies ekspedīcijā uz Antarktīdu

Šā gada 11.februārī Latvijas ģeologi dosies pirmajā ekspedīcijā uz Antarktīdu, lai veiktu ledāju pētījumus un turpinātu attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā. Līdzīgi Grenlandes ekspedīcijai arī ekspedīciju uz Antarktīdu atbalsta SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Antarktīda ir piektais lielākais kontinents, un tas veidots no ledus. Antarktīdas tuvumā cilvēki pirmo reizi nokļuva tikai ap 1820.gadu. Līdz pat mūsdienām lielākā daļa no kontinenta nav izpētīta. Uz Antarktīdu joprojām dodas tikai zinātnieki un drosmīgi piedzīvojumu meklētāji. Parasti Antarktīdā uzturas ap 1000 cilvēku, kuri strādā zinātniskajās stacijās. 98% no Antarktīdas teritorijas klāj ledus sega, kuras maksimālais biezums ir līdz pat 4,7 kilometriem.

Ko tas dod Latvijai? Komandas uzdevums ekspedīcijas laikā ir veikt Antarktīdas pussalas un apkārtējo salu ledāju biezuma un iekšējās struktūras mērījumus, kā arī izveidot 3D modeļus turpmākiem pētījumiem. Zinātnieki pētīs uz ledājiem mītošos mikroorganismus un augšņu veidošanās procesus, kā arī iežu un nogulumu veidošanās apstākļus. Varam lepoties, ka Latvija tiek iesaistīta starptautiski nozīmīga un neizzināta reģiona pētījumos. Mūsu zinātnieku pētījumi dos ieguldījumu Latvijas un citu valstu zinātnieku izpratnē par mūsdienu procesiem un ledāju dinamiku Antarktīdas pussalas apkārtnē. Zinātniskie pētījumi Antarktīdā veicinās arī sabiedrības izpratni par globālo klimata mainību un ledāju kušanas ietekmi.

Ekspedīciju atbalsta Latvijas Universitātes fonds (SIA “Mikrotīkls” ziedojuma finansējums), SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” un citi. Pētījums līdzfinansēts no ERAF projekta Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/118.

DSC_5698

 

29.01.2018.

TV sižets par FK “Jelgava” jauno stadionu un “Igate būve” īstenoto jumta izbūvi slidotavai Pasta salā Jelgavā

 

 

19.01.2018.

“Igate” saņēmusi Aizsardzības ministrijas balvu par atbalstu Zemessardzei

2018.gada 18.janvārī aizsardzības ministrs un aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem -, lai pateiktos par viņu atbalstu Zemessardzei. Apbalvojumu nominācijā “Uzņēmums – “Celmlauzis”” saņēma SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, Zemessardzes bataljonu komandieri un Latvijas darba devēji, kas atbalstījuši Zemessardzei.

“Vislielākais paldies visiem tiem uzņēmējiem un pašvaldībām, kas atbalsta Zemessardzi un zemessargus. Tas ir tiešs ieguldījums mūsu valsts drošībā un Nacionālajos bruņotajos spēkos. Mēs to novērtējam un esam patiesi gandarīti, ka Zemessardzi atbalstošo uzņēmēju skaits ik gadu palielinās,” uzsvēra R.Bergmanis.

Sīkāk par ceremoniju lasiet Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

 

 

18.01.2018.

Virves vilkšanas klubs “Ozoli” atklājis 2018.gada sezonu ar Latvijas čempionāta 1.kārtu, Jelgavas čempionātu un jaunu aprīkojumu

2018.gada 13.janvārī Jelgas Sporta Hallē notika Latvijas čempionāta 1.kārta  un Jelgavas balvas izcīņas sacensības virves vilkšanā telpās, kuras pirmo reiz LVVF vēsturē, pateicoties “Igates” atbalstītajam virves vilkšanas klubam “Ozoli”, notika uz officiālā celiņa virves vilkšanai telpās.

Klubs “Ozoli” 1.vietu ieguvis gan Jelgavas čempionāta svara klasē 320 kg (4+4) vīriešiem, gan Latvijas čempionāta telpās  270 kg svara klasē (4+4) sievietēm, bet 2.vietu – gan Latvijas čempionāta telpās 680 kg svara klasē vīriešiem, gan Latvijas čempionāta telpās 600 kg MIX svara klasē.

Sacensības organizēja virves vilkšanas klubs “Ozoli” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības Sporta servisa centru. “Ozolus” atbalsta SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.

Bet pagājušā gada nogalē virves vilkšanas klubs “Ozoli” ir īstenojuši projektu “Sportojam kopā – veseli un laimīgi”, kura gaitā “Ozoli” ir iegādājušies virves vilkšanai un treniņu procesu nodrošināšanai nepieciešamo aprīkojumu – iekštelpu virves vilkšanas paklāju, stieni ar svaru diskiem, virves, kā arī atbilstošus apavus virves vilkšanai telpās un ārā. Projekta mērķis bija veicināt Ozolnieku un Jelgavas novada iedzīvotāju iesaistīšanos sporta aktivitāšu dažādošanā.

Vislielākais ieguvums esot atbilstošs virves vilkšanas iekštelpu paklājs, ko ražo firma “Dunlop”, kuras ražotne atrodas Nīderlandē, un kas ir vienīgais iekštelpu seguma ražotājs pasaulē, ko ir apstiprinājusi Starptautiskā virves vilkšanas federācija, (TWIF). Tas būs neatsverams palīgs, lai sagatavotos dalībai Pasaules čempionātā iekštelpās, kas norisināsies 2018.gada martā, Ķīnā.

Sīkāk par klubu “Ozoli” un jaunās sezonas sākumu – video sižetā zemāk…

 

 

08.01.2018.

“Igates” būvētajā futbola kluba “Jelgava” stadionā sākušies treniņi

Pašā 2018.gada sākumā, 3.janvārī, futbola kluba “Jelgava” treniņbāzē (treniņstadionā) Jelgavā, Kārklu ielā 6 notika pirmais treniņš, tādējādi treniņbāzes būvniecības 1.posms ir beidzies, un kopš 8.janvāra aktīvu treniņprocesu tur sākuši gan lieli, gan mazi futbolisti.

Patlaban mākslīgā seguma laukumā ir ieklāts pagaidu segums šai ziemas sezonai, bet pavasarī Latvijas Futbola federācija ar Eiropas Futbola asociāciju savienības atbalstu to nomainīs pret pastāvīgu mākslīgo segumu. Būvdarbus stadionā veic kluba ilggadējā atbalstītāja un lielākā sponsore – SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kura arī treniņbāzes būvniecību daļēji sponsorē līdzās citiem atbalstītājiem.

Vairāk par izmēģinājumtreniņu zemāk skatāms jaunatnes akadēmijas direktora Edgara Kļenauska videokomentārs, kurā viņš dalās iespaidos par Jelgavas futbola jauno māju…

Kā iepriekš ziņots, ar “Igates” dalību 2017.gada septembra sākumā sākās FK “Jelgava” stadiona būvniecība Jelgavā, Kārklu ielā 6 – teritorijā starp veikalu “Elvi” Rūpniecības ielā un slimnīcu “Ģintermuiža”. Patlaban rit divu futbola laukumu izbūve, no kuriem viens būs 110×72 metrus plašs mākslīgā seguma futbola laukums, kura ieklāšanu atbalsta Latvijas Futbola federācija un Eiropas Futbola asociāciju savienība. Šo projektu plānots īstenot līdz 2018.gada pavasarim.

Līdztekus “Igatei” finansējumu stadiona būvei jau atvēlējusi Saeima, pateicoties “Vienotības” frakcijas atbalstītajam un iesniegtajam priekšlikumam valsts 2017.gada budžetam, kurš guva atbalstu Saeimas balsojumā, nosakot mērķdotāciju futbola klubam “Jelgava”, bet diemžēl ar to nepietiek visam projektam.

Ar FK “Jelgava” vadības iniciatīvu ir nodibināta biedrība “Mana Jelgava”, kuras vienīgais mērķis pagaidām ir piesaistīt nepieciešamos resursus – gan finanšu, gan citus –, lai veiksmīgi nodrošinātu šī apjomīgā projekta īstenošanu. Lai sniegtu atbalstu stadiona būvniecībā, tiek uzrunāti Jelgavas un tuvākās apkārtnes uzņēmēji, kā arī sākta ziedojumu vākšana no fiziskām personām, futbola un pilsētas patriotiem, un par FK “Jelgava” treniņu bāzes celtniecības projekta atbalstītāju var kļūt ikviens.

Katrs ziedotājs saņems īpašu sertifikātu, kā arī viņa vārds uz mūžīgiem laikiem tiks iegravēts stadiona slavas sienā. Būs arī iespēja piedalīties īpašos atbalstītāju pasākumos un saņemt piemiņas balvas no FK “Jelgava”.
Informācija ziedotājiem: Biedrība “Mana Jelgava”, reģistrācijas numurs 40008101490, AS “Swedbank” konts: LV51HABA0551013295568. Maksājumā lūgums norādīt savu tālruņa numuru vai e-pastu, lai būtu iespējams sazināties.

Vairāk informācijas: www.manajelgava.lv vai zvanot 29234040

26165206_1702548523141523_7460087904397596022_n